Marcin Paśko z Akademii Judo Rzeszów o wychowaniu fizycznym w czasie zarazy: sport jest traktowany w charakterze terapeuty

Czytaj dalej
Fot. Akademia Judo Rzeszów
Marcin Trzyna

Marcin Paśko z Akademii Judo Rzeszów o wychowaniu fizycznym w czasie zarazy: sport jest traktowany w charakterze terapeuty

Marcin Trzyna

Naszym rozmówcą był Marcin Paśko, trener w UKS Akademia Judo Rzeszów oraz nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Gospodarczych w Rzeszowie (autor wywiadu jest jej absolwentem - przyp. red.). Z trenerem rozmawialiśmy o sukcesach Akademii Judo Rzeszów i lekcjach WF-u w czasie koronawirusa.

Jak obecnie wygląda praca nauczyciela wychowania fizycznego? Co można zrobić zdalnie, jeżeli kontakt z uczniami jest wyłącznie online?
Jeżeli chodzi o pracę nauczyciela wychowania fizycznego to praca online jest bardzo uciążliwa. Trzeba nakłaniać młodzież do aktywności, proponować im krótkie formy różnych aktywności. Przebywanie w domu cały czas przy komputerze i dodatkowo ruch w domu nie kojarzy się młodzieży dobrze. Zajęcia online ograniczają wiele aktywności, bo przede wszystkim musi to być bezpieczne. Opieramy się o formy stacjonarne, statyczne i proponujemy dużo aktywności spacerowej i rowerowej. Jedną z aktywności jakie ja proponuję młodzieży są np. spacery z której uczniowie przesyłają mi screeny z krokomierza po spacerach - faktycznie spacerują (uśmiech). Wiele aktywności pozostaje w formie wiary, że uczniowie to wykonają, a także uświadamianiu ich jakie to ważne dla ich zdrowia.

W dalszej części rozmowy Marcin Paśko opowiada m.in. o:

 • sukcesach Akademii Judo Rzeszów w 2020 roku
 • frekwencji na zajęciach
 • problemach, które przyniósł koronawirus
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Marcin Trzyna

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.