Marcin Zasada prezentuje: Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Czytaj dalej
Marcin Zasada

Marcin Zasada prezentuje: Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Marcin Zasada

Subiektywny przegląd wydarzeń redaktora Marcina Zasady.

Czy prezes Trybunału kibicuje?
Polska wygrała z Czarnogórą, a na trybunach kto dopingował? Samuel Pereira, dziennikarz na miarę naszych czasów, ekscytował się, że naszym piłkarzom kibicowała prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska. Tu sprostowanie: wcale nie kibicowała. Pani prezes chciała w końcu ujrzeć, jak wygląda i pracuje sędzia.

Donald gąbka
Donald Tusk zabrał głos w sprawie hiszpańsko-katalońskiego kryzysu. Zaapelował do Barcelony, by nie proklamowała niepodległości. Zaapelował jako członek mniejszości etnicznej. Kaszuba. Regionalista. Człowiek, który Katalonię rozumie. Przypominam tylko, że Tusk jako premier był tak pełen zrozumienia wobec Ślązaków, którzy chodzili do niego po język regionalny, że to zrozumienie aż go paraliżowało i odbierało mowę. Są politycy zbudowani z wazeliny, są tacy z papieru, styropianu i SMS-ów z instrukcjami. Tusk jest zbudowany z gąbki - jej forma zależy od ilości wody, którą trzeba lać w danym momencie.

Keine grenzen
Różaniec do granic. Mnie nie przeszkadza, ale niech no tylko ktoś odważy się pożartować z tej szlachetnej akcji (nie jest Polakiem wtedy). Polacy wiarę mają tak silną, że przekonani są o troskliwej pieczy Królestwa Niebieskiego nad naszą Umiłowaną Ojczyzną („Dyskutowałabym” - wtrąciła się historia). Ale i tak kruchą, że szydera byle ateuszy to koreańskie zagrożenie atomowe dla duszy.

Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.