Marcin Zasada prezentuje. Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Czytaj dalej
Fot. brak
Marcin Zasada

Marcin Zasada prezentuje. Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Marcin Zasada

Marcin Zasada prezentuje. Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was.

Nie mówiłem, że wam zmienię?

Wojewoda Jarosław Wieczorek w rocznicę stanu wojennego, przed kamerami, zdekomunizował E. Gierka w Sosnowcu. Kilka godzin później, już bez dziennikarzy, po cichutku, zadekretował w Katowicach plac Marii i Lecha Kaczyńskich (zamiast Szewczyka). Takie rzeczy, taki styl zmieniania rzeczywistości, w Katowicach wyjątkowo źle się kojarzą, ale wojewoda ma inne priorytety. Komu trzeba o sobie przypomnieć w partii, gdy nowy premier i rekonstrukcja, być może regionalnie głęboka, już na horyzoncie? No właśnie.

Świat wedłóg Żyły

Zima, nawet taka bez śniegu, to niestety u nas skoki narciarskie i skoczkowie narciarscy. Skoczek Piotr Żyła zrobił licencjat i radością swoją podzielił się w sieci takimi słowy, pisownia oryginalna: „Wedłóg moich obliczeń profesorem zostane w wieku 84 lat. I co ja puźniej bede robił”. Uczelnia, która dała dyplom panu Żyle, to musi być jakiś Hogwart dla skoczków narciarskich. Idźmy dalej - pan Żyła jakimś cudem musiał zdać maturę z języka polskiego. I ktoś musiał go przepuszczać z klasy do klasy. Panie Żyła, jak pan już zostanie profesorem (to pewne), będą o panu filmy kręcić. To będzie to „puźniej”.

Exposé było mało konkretne

Exposé Morawieckiego? „Było mało konkretów” - powiadają. No jasne, on pierwszy. Exposé jest jak mecz towarzyski Polski z rywalem pokroju Wenezueli. Kompletnie bez znaczenia, za to wnioski można wyciągać dowolne. Przypominam tylko mowę Donalda Tuska. Marliśmy.

Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.