Marcin Zasada przedstawia: Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Czytaj dalej
Fot. brak
Marcin Zasada

Marcin Zasada przedstawia: Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was

Marcin Zasada

Nie było żadnego pobicia
Piłkarze Legii Warszawa dostali łomot od kiboli pod własnym stadionem. Polska tradycja w sumie. Poza tym, dziś to żadni kibole, tylko krzewiciele patriotycznych ideałów i nosiciele wyklętych ciuchów. I w ogóle nie było żadnego pobicia (wystarczy przeczytać absurdalne oświadczenie klubu). To piłkarze Legii bili się z myślami o tym, jak bardzo zawiedli. Powstańców listopadowych, Legiony Piłsudskiego, Władysława Warneńczyka i dzieci z Wrześni.

Katalonia a sprawa śląska
Katalonia, referendum, ZOMO, pałowanie staruszków. Dla Hiszpanii najgorszy z możliwych scenariuszy rozwiązania problemu, który pewnie rozwiązałby się sam, gdyby Hiszpania poszła drogą Wielkiej Brytanii i Szkocji. Teraz ważniejsze: co z tego wszystkiego zrozumiał polski minister Mariusz Błaszczak? Że na Śląsku też jest stowarzyszenie z autonomią w nazwie. Na szczęście, niebawem będą też oddziały obrony terytorialnej.

Pałowanie z godnością
A tymczasem w odległej galaktyce... Komisja Europejska popiera działania premiera Hiszpanii i wierzy, że pałowanie odbyło się z godnością. Serio. A w Polsce zagrożona jest demokracja.

Kolejni martwi bohaterowie
Zmarł Charles Bradley. A zaraz po nim Tom Petty. A wcześniej zabił się Chris Cornell. I David Bowie, i Prince, i Lemmy Kilmister odeszli nie na tyle dawno, żeby zapomnieć. Muzyka, największa ze sztuk, od jakiegoś czasu produkuje głównie wielkich umrzyków. I żywi się wspomnieniami. I coraz częściej podaje gawiedzi truciznę objazdowych cyrków pokroju festiwalu w Opolu.

Marcin Zasada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.