Marian Basiak od 50 lat szkoli bokserów. Pracował z Gołotą, Adamkiem, był mistrzem Polski z Igloopolem Dębica

Czytaj dalej
Fot. Fot. Archiwum Ł. Różańskiego
Łukasz Pado

Marian Basiak od 50 lat szkoli bokserów. Pracował z Gołotą, Adamkiem, był mistrzem Polski z Igloopolem Dębica

Łukasz Pado

- Chciałem, dociągnąć do osiemdziesiątki i pobić wszystkie rekordy w Polsce, ale raczej mi się nie uda - mówi Marian Basiak, legendarny trener bokserów Stali Rzeszów i Igloopolu Dębica, który w tym roku obchodzi 50-lecie pracy trenerskiej.

Jego podopieczni zdobyli ponad 200 medali mistrzostw Polski. Prowadzeni przez niego Krzysztof Wróblewski i Dariusz Czernij sięgali po medale mistrzostw świata i Europy. Miał okazję pracować z Andrzejem Gołotą i Tomaszem Adamkiem, spod jego rąk wyszły setki bokserów.

- Jak dostawałem chłopaka, który kończył wiek juniora, to żadnego nie zmarnowałem. Z tego jestem dumny. Każdy był potem świetnym zawodnikiem, punktował w lidze i zawsze był w dziesiątce w rankingu w Polsce - mówi Marian Basiak.

W dalszej części artykułu m. in. o:

 • karierze zawodniczej Mariana Basiaka
 • początkach przygody trenerskiej
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Pado

Jestem dziennikarzem sportowym. Z Gazetą Codzienną Nowiny oraz portalem nowiny24.pl związałem się w 2003 roku. Sportem pasjonuję się od dziecka. Moją ulubioną dyscypliną jest piłka nożna, ale uwielbiam żużel, siatkówka, koszykówka, badminton, łyżwiarstwo szybkie, wszelkie sporty wrotkarskie. Szczególne miejsce w moich zamiłowaniach sportowych zajmują sporty walki: boks, judo, kickboxing, MMA, zapasy i inne. Dzięki pracy w Nowinach miałem okazję uczestniczyć w wielu fajnych wydarzeniach sportowych, zarówno międzynarodowych, ogólnopolskich i tych regionalnych, a także poznać sporą grupę znanych sportowców i trenerów.


W redakcji zajmuję się głównie siatkówką żeńską, sportami walki, piłką nożną oraz dyscyplinami mniej popularnymi, jak: badminton, łyżwiarstwo szybkie. Przygotowuję też cotygodniowy weekendowy kalendarzyk, czyli Sportowy Rozkład Jazdy. Oprócz pisania artykułów robię zdjęcia, a także materiały wideo.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.