Marszałek Całbecki urzęduje już od 5 tysięcy dni!

Czytaj dalej
Fot. Jacek Smarz
Marek Nienartowicz

Marszałek Całbecki urzęduje już od 5 tysięcy dni!

Marek Nienartowicz

Najbliższy piątek, 31 lipca będzie dokładnie pięciotysięcznym dniem od momentu, gdy Piotr Całbecki został marszałkiem województwa kujawsko-pomorskiego.

Takie dokładne wyliczenie zrobili współpracownicy marszałka. Zaczął on urzędować 24 listopada 2006 roku, gdy po raz pierwszy został wybrany na tę funkcję przez sejmik województwa.

Współpracownicy z okazji jubileuszu przygotowali w środę małą uroczystość. Była między innymi wystawa zdjęć z minionych prawie 14 lat, oczywiście z marszałkiem Całbeckim w roli głównej, a także specjalny, historyczny film. Wszystko było trzymane przed marszałkiem w tajemnicy. Był ogromnie zaskoczony. - To już 5 tysięcy dni? - dopytywał marszałek. - Ależ ten czas zleciał.
Jubileusz był oczywiście okazją do wspomnień.

- Oczywiście pamiętam dzień, gdy sejmik po raz pierwszy wybrał mnie na marszałka. Zaraz potem mój poprzednik, Waldemar Achramowicz przekazał mi łańcuch, symbol władzy marszałka i wprowadził do gabinetu. Czekała tam już na mnie sterta dokumentów do podpisania. Wszystko odbyło się z dużą klasą, tak potrzebną w obecnej polityce, za co jestem marszałkowi Achramowiczowi do dziś bardzo wdzięczny - mówił marszałek Całbecki.

Pozostało jeszcze 39% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Nienartowicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.