Agnieszka Domka-Rybka

Marszałek: - Powinniśmy dostać z Unii tyle samo, czyli nie mniej z niż 2 mld euro

Marszałek: - Powinniśmy dostać z Unii tyle samo, czyli nie mniej z niż 2 mld euro Fot. Jacek Smarz
Agnieszka Domka-Rybka

Polska ma dostać o ok. 20 mld euro mniej z Unii Europejskiej. Marszałek Piotr Całbecki liczy jednak, że nasz region otrzyma podobne wsparcie, jak w obecnej perspektywie, czyli kwotę nie mniejszą niż 2 mld euro.

- Dziś nie ma podstaw, by wnioskować, w jakim kierunku potoczą się rozmowy naszego rządu dotyczące podziału pieniędzy z Unii Europejskiej i Polityki Spójności oraz jaki będą miały wpływ na negocjacje dotyczące regionalnych programów operacyjnych - uważa Piotr Całbecki.

Trudno sobie wyobrazić, by zabrakło pieniędzy na rozwój

- Nie wiemy też, których obszarów polityki spójności będą dotyczyć ograniczenia w planowanym budżecie Unii Europejskiej - dodaje marszałek.

Mówi, że trudno sobie wyobrazić, by zabrakło pieniędzy na rozwój tych regionów, które dotąd nie miały takich możliwości rozwoju, jak województwa mazowieckie, dolnośląskie, wielkopolskie czy pomorskie, gdzie oprócz wsparcia z Funduszu Spójności trafiało gigantyczne z budżetu państwa i programów krajowych.

Więcej o finansowej pomocy dla województwa i o rozwoju naszego regionu - w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.