Marszałek województwa odwołał Łukasza Kucharskiego ze stanowiska WORD Łódź. Nowy dyrektor to egzaminator i były katecheta

Czytaj dalej
Marcin Darda

Marszałek województwa odwołał Łukasza Kucharskiego ze stanowiska WORD Łódź. Nowy dyrektor to egzaminator i były katecheta

Marcin Darda

Łukasz Kucharski (PO) został odwołany ze stanowiska dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. W jego miejsce marszałek Grzegorz Schreiber (PiS) powołał Piotra Romka.

Piotr Romek póki co został powołany w formule pełniącego obowiązki dyrektora. To pierwszy w historii WORD Łódź dyrektor ośrodka, który wywodzi się z załogi, co nie było wcześniej tradycją. Jest egzaminatorem, należy do NSZZ "Solidarność" w WORD, ale będzie musiał ze związku odejść. Romek jest sieradzaninem, zanim został egzaminatorem WORD był katechetą, jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Z kolei Łukasz Kucharski z WORD Łódź związany był od 2007 r. najpierw jako wicedyrektor, potem p.o. dyrektora, a od 2010 dyrektor, do pracy przyszedł niedługo po tym, jak PO objęła wraz z PSL władzę w województwie. Kucharski kilkukrotnie był szefem kampanii wyborczych PO w województwie łódzkim. Co istotne, przez ostatnie lata jego zarządzania WORD wyraźnie zarysował się konflikt ze związkowcami z "S", z której wywodzi się jego następca.

Na stanowisku wicedyrektora WORD Łódź bez zmian. Nadal jest nim Tomasz Kacprzak, łódzki radny PO.

Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.