Patryk Drabek

Marta M. i wycięty żołądek. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach umorzyła śledztwo

Na początku kwietnia tego roku Sąd Rejonowy w Gliwicach warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Marty M. Fot. Patryk Drabek Na początku kwietnia tego roku Sąd Rejonowy w Gliwicach warunkowo umorzył postępowanie karne wobec Marty M.
Patryk Drabek

Koniec głośnej sprawy Marty M. z Pyskowic, która sfałszowała dokumentację medyczną, a lekarze wycięli jej między innymi zdrowy żołądek. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach umorzyła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. - Lekarze, w ocenie biegłych, nie popełnili błędów diagnostycznych polegających na niewłaściwym rozpoznaniu nowotworu złośliwego żołądka - argumentuje prokuratura.

Młoda kobieta sfałszowała dokumentację medyczną i wynikało z niej, że ma nowotwór żołądka. Jeszcze przed zabiegiem Marta M. przekazała lekarzom, że w ciągu ostatnich 5 lat - ze względu na ból brzucha - miała wykonanych około 5 gastroskopii, a w ciągu ostatnich 3 miesięcy schudła 10 kilogramów. Podczas zabiegu lekarze stwierdzili, że zmiany opisane w dokumentach nie pokrywają się z rzeczywistością. Dostrzegli jednak liczne białe guzy w tzw. sieci. Lekarz, który operował mieszkankę Pyskowic, ponownie zapoznał się z dokumentacją i skonsultował z asystentami, po czym podjął decyzję o usunięciu żołądka, śledziony, sieci większej i usunięciu węzłów chłonnych okołożołądkowych. Miał to być zabieg ratujący życie. Już po nim przedstawiciel szpitala w Bełchatowie złożył do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przez Martę M. przestępstwa (podrobienie dokumentacji medycznej).

Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.