Paweł Gzyl

Marta Manowska. Wreszcie znalazła miłość również dla siebie

Chciała być aktorką, ale nie udało jej się zdać egzaminów do szkoły teatralnej. Pragnienie występów na ekranie przekierowała więc w stronę dziennikarstwa Fot. Sylwia Dąbrowa Chciała być aktorką, ale nie udało jej się zdać egzaminów do szkoły teatralnej. Pragnienie występów na ekranie przekierowała więc w stronę dziennikarstwa telewizyjnego. Dziś jest znana i spełnia się zawodowo
Paweł Gzyl

Jest rodowitą Ślązaczką i bardzo sobie ceni cechy charakteru, które dzięki temu ma: wrażliwość i uczciwość. Choć marzyła, żeby być aktorką, okazało się, że jej przeznaczenie to prowadzenie telewizyjnych reality show.

To „Rolnik szuka żony” uczynił z niej gwiazdę telewizji. Poprowadziła już pięć edycji reality show bijącego wszelkie rekordy oglądalności. Ktoś mógłby więc pomyśleć, że będzie twarzą jednego programu. Tymczasem nic z tego - właśnie zakończyła prowadzenie innego show, które również oglądała wielomilionowa widownia - „Sanatorium miłości”. Dzięki temu stała się jedną z największych gwiazd telewizji. Jej specjalnością stało się kojarzenie samotnych serc. A co z jej własnym życiem uczuciowym?

- Jestem niepoprawną romantyczką. Uważam, że warto czekać na taką miłość, która zdarza się tylko raz, która jest prawdziwa. Moja wizja to dwoje staruszków, którzy idą, trzymając się za ręce i wzajemnie się sobą opiekują. Tak jak moi kochani dziadkowie ze strony mamy, którzy są małżeństwem już ponad 50 lat. Kiedy na nich patrzę, zawsze się bardzo wzruszam - mówi w „Pomponiku”.

Jest rodowitą Ślązaczką - urodziła się w Siemianowicach, a dorastała w Katowicach. Jej mama jest architektem, a tata - inżynierem górnikiem. Jego pasją od młodych lat była muzyka rockowa. Kiedy był na studiach, jako jeden z niewielu w czasach Peerelu miał zachodnie płyty i gramofon. Wystawiał więc głośniki przez okno - i całe osiedle mogło posłuchać Pink Floyd lub Led Zeppelin.

Córka dopiero z czasem przekonała się do ulubionych zespołów taty. Ponieważ dorastała na górniczym osiedlu w latach 90., będąc w liceum, zainteresowała się polskim hip-hopem. Chodziła w szerokich spodniach i dużej bluzie z kapturem nasuniętym na głowę, zasłuchując się w płytach Kalibra 44 i Paktofoniki. Kiedy lider obu zespołów Magik popełnił samobójstwo - uciekła z lekcji z koleżanką i zrobiła na osiedlowych garażach wielkie graffiti na jego cześć.

W dalszej części artykułu przeczytasz:

 • Jak Śląsk wpłynął na charakter Marty Manowskiej?
 • W jaki sposób trafiła do programu "Rolnik szuka żony"?
 • Czy zakochała się w uczestniku show?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Paweł Gzyl

Dziennikarz Działu Kultura Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Muzyka, film, książka. 


 


Moja kariera: 


Zaczynałem w drugiej połowie lat 80. w magazynie muzycznym "Non Stop", potem pisałem do kolejnych wydawnictw tego typu - "Rock & Roll" i "Music Globe". Na początku lat 90. zostałem dziennikarzem "Tygodnika Małopolska" wydawanego przez "Solidarność" w Krakowie. Potem pisałem do "Tygodnika AWS", który powstał w miejsce tegoż periodyku. 


Od 2001 roku piszę do "Dziennika Polskiego", a od 2011 - również do "Gazety Krakowskiej". Specjalizuję się w wywiadach z gwiazdami show-biznesu - piosenkarkami, aktorkami, prezenterkami telewizyjnymi. Zapowiadam koncerty i premiery filmowe, piszę recenzje płyt. 


Moją pasją jest nowoczesna muzyka elektroniczna. Piszę o niej do serwisu internetowego "Nowa Muzyka". 


 Moje teksty: 


https://plus.dziennikpolski24.pl/iza-krzan-zeby-pracowac-w-mediach-trzeba-miec-do-siebie-duzy-dystans/ar/c13-16795215


https://plus.dziennikpolski24.pl/piotr-adamczyk-roznorodnosc-rol-i-miejsc-w-ktorych-pracuje-daje-mi-najwieksze-spelnienie/ar/c13-16700659


https://plus.dziennikpolski24.pl/joanna-kulig-ludzie-czesto-wstydza-sie-tego-co-tak-naprawde-jest-ich-atutem/ar/c13-16647327


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.