Masz problem, zgłoś się do prawnika

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Czesław Wachnik

Masz problem, zgłoś się do prawnika

Czesław Wachnik

Z bezpłatnych porad prawnych mogą korzystać tylko określone osoby np. do 26 roku życia i po ukończeniu 65 roku życia.

W gazetach pojawiły się informacje, że w powiecie świebodzińskim nieczynny jest punkt bezpłatnych porad prawnych. - To nieprawda - usłyszeliśmy od adwokat Agaty Bieława-Kostrzewy, którą zastaliśmy na dyżurze. Punkt jest czynny codziennie w budynku starostwa w godz. 12.00 - 16.00, od poniedziałku do piątku.

Okazuje się, że nie wszyscy mogą skorzystać z porad. Do bezpłatnej pomocy prawnej są uprawnione osoby do 26 roku życia lub powyżej 65 roku. A ponadto korzystający ze świadczeń pomocy społecznej, przyznanych na podstawie ustawy lub mający Kartę Dużej Rodziny. Do prawnika mogą się zgłaszać także osoby posiadające legitymację weterana lub kombatanta. Ostatnią grupą upoważnioną do bezpłatnej pomocy prawnej są ci, których dotknęła klęska żywiołowa lub katastrofa np. spłonął ich dom czy stracili majątek.

Adwokat Agata Bieława-Kostrzewa powiedziała nam, że najczęściej do prawnika przychodzą osoby po 65 roku życia oraz korzystające z pomocy opieki społecznej. A tematyka to sprawy spadkowe, rodzinne, ubezpieczeniowe.

Czesław Wachnik

Jestem dziennikarzem Gazety Lubuskiej od 1985 roku, najczęściej w dziale terenowym, ekonomicznym, przez wiele lat prowadziłem dodatek motoryzacyjny ,,Za kierownicą''. Dziś zajmuję się głównie tym co się dzieje w Zielonej Górze oraz powiecie zielonogórskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.