Matkobójca stanął przed sądem. Mieszkał ze zwłokami matki przez 8 dni [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Fot. Aneta Kaczmarek
Aneta Kaczmarek

Matkobójca stanął przed sądem. Mieszkał ze zwłokami matki przez 8 dni [ZDJĘCIA]

Aneta Kaczmarek

Zabił matkę i przez 8 dni spał na wersalce, w której ukrył zwłoki. Daniel N. przyznaje się do winy, ale nie potrafi wyjaśnić powodów zabójstwa.

Daniel N., oskarżony o zabójstwo matki, stanął wczoraj przez częstochowskim sądem okręgowym. Mężczyzna przyznaje się do zarzucanego czynu, ale nie potrafi jednoznacznie wyjaśnić motywów.

Kobieta mieszkała w jednym z bloków przy alei Niepodległości. Miała dobre relacje z sąsiadami, więc kiedy przez kilka dni się nie pokazywała, ludzie zaczęli syna o nią wypytywać. 36-latek tłumaczył, że mama źle się czuje i trafiła do szpitala. Daniel N. nie mieszkał z matką, ale odwiedzał ją. Często był pod wpływem alkoholu, co było powodem kłótni.

To samo usłyszał brat 36-latka, kiedy pytał o matkę. Mężczyzna po kilku dniach zaczął się jednak niepokoić i zapytał o szpital, w którym przebywa kobieta. Kiedy usłyszał, że 36-latek tego rzekomo nie wie, sam postanowił sprawdzić częstochowskie szpitale. Ale kobieta nie była pacjentką żadnego z nich.

Pojechał więc sprawdzić do mieszkania matki, co się stało. Brata akurat nie było. Kiedy otworzył drzwi, poczuł ostry fetor. Zaczął rozglądać się po pokoju, w końcu w wersalce znalazł zwłoki matki.

Wezwał policję, potem przyjechał także prokurator. Zabezpieczono ślady. Zaczęto szukać 36-latka.

Mężczyznę znaleziono w mieszkaniu konkubiny. Nie chciał się oddać w ręce policji. Wymachiwał nożem, grożąc, że się zabije. W zatrzymaniu musieli uczestniczyć negocjatorzy. Pertraktacje trwały całą noc, w końcu 36-latek został zatrzymany, a 26 maja usłyszał zarzut zabójstwa matki. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

W dalszej części:

 • Jak wyglądały zeznania mężczyzny w sądzie
 • W jaki sposób kobieta zginęła
 • Co zeznał chłopiec, który z kobietą mieszkał
Pozostało jeszcze 51% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aneta Kaczmarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.