Matura poprawkowa 2018 w środę 22.08. MATEMATYKA ODPOWIEDZI + ARKUSZE Mamy jrozwiązane zadania z matematyki

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Lokaj
Bartosz Wojsa

Matura poprawkowa 2018 w środę 22.08. MATEMATYKA ODPOWIEDZI + ARKUSZE Mamy jrozwiązane zadania z matematyki

Bartosz Wojsa

Matura poprawkowa 2018: w środę 22 sierpnia dzień drugi. Mamy ODPOWIEDZI + ARKUSZE z matematyki. Tylko w woj. śląskim ponad 6 tys. uczniów oblało maturę w maju. Dziś wszyscy, którym powinęła się noga w pierwszym terminie, mają szansę maturę poprawić. Kilkanaście tys. uczniów przystąpowało wczoraj i przystąpi dzisiaj do matury poprawkowej z oblanego w maju przedmiotu. Mamy już dla Was rozwiązane zadania z matematyki. Sprawdźcie odpowiedzi z matury poprawkowej. Dzis także trzymamy kciuki za zdających!

Matura poprawkowa 2018 MATEMATYKA |ODPOWIEDZI + ARKUSZE|

Dzisiaj, 21 sierpnia, rozpoczynają się egzaminy maturalne w sesji poprawkowej. Zarówno pisemny, jak i ustny egzamin będzie przeprowadzany w szkołach, w których uczniowie przystępowali do matury w maju.

Egzamin pisemny we wtorek rozpoczyna się o godzinie 9.00. Z kolei egzaminy ustne będą trwały w szkołach od 21 do 22 sierpnia według harmonogramów ustalonych przez dyrekcje poszczególnych placówek.

Matura poprawkowa 2018 SPRAWDŹ ARKUSZE + ODPOWIEDZI Z MATEMATYKI

W linku poniżej znajdziecie rozwiązania zadań z matematyki

MATURA POPRAWKOWA Z MATEMATYKI ARKUSZE ZADAŃ + ODPOWIEDZI

- Co istotne, egzamin w terminie poprawkowym nie jest liczony do opłaty jako kolejne podejście, więc nie podlega dodatkowej opłacie - informuje Robert Wanic, dyrektor OKE w Jaworznie.

W województwie śląskim do poprawkowej matury podejdą dokładnie 6332 osoby. Do egzaminu poprawkowego dopuszczeni są wyłącznie ci uczniowie, którzy przystępowali w maju do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej albo w części pisemnej.

Matura poprawkowa 2018 POLSKI, ANGIELSKI I MATEMATYKA

W Śląskiem egzaminy poprawkowe będą pisane z takich przedmiotów jak: języki obce - angielski, francuski, hiszpański, niemiecki, a także język polski i matematyka. Najwięcej uczniów, bez zaskoczenia, oblało w maju matematykę. Dziś będzie ją pisać 4821 osób. Następny w kolejności jest angielski - oblały go 234 osoby. Na trzecim miejscu mamy język polski - 187 osób podejdzie do niego ponownie. Języki niemiecki będzie pisać 18 osób, a język francuski i hiszpański - po jednej osobie.

Jeśli chodzi natomiast o część ustną egzaminu maturalnego, okazuje się, że najwięcej osób oblało język angielski - 194 osoby. Później mamy język polski - 167 osób oraz język niemiecki - 7 osób.

To tak naprawdę ostatnia szansa na to, by zdać maturę w tym roku i załapać się jeszcze na rekrutację uzupełniającą prowadzoną na uczelniach wyższych. Ta, w zależności od uczelni i wybranego kierunku, zazwyczaj prowadzona jest jeszcze do ostatnich dni września.

Wyniki egzaminu oraz świadectwa dojrzałości będą do odbioru w szkołach 11 września w godzinach ustalonych przez placówki. Uczniowie będą mieli więc około dwa tygodnie na to, by zapisać się na wymarzony kierunek i dostarczyć dokumenty na uczelnię.
Przypomnijmy, że spośród najpopularniejszych kierunków w tym roku wyróżnia się między innymi psychologię, prawo, pedagogikę, kierunki lekarskie, dentystyczne, a także te związane z przedmiotami ścisłymi, takie jak informatyka czy mechatronika.

Bartosz Wojsa

Komentarze

8
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Emily

Gdzie można, znaleźć odpowiedzi do pisemnego angielskiego?Ponieważ ich nie ma nigdzie.

Kamil

Mam dość tego piperzonego życia w maju miałem 8pkt (16%) a teraz z tych przecieków widzę że nie zdałem bo mam 11pkt (21%) może jakiś jeden punkt z tych otwarty zdobędę ale to i tak nic nieda...

,,Nie warto żyć w smutku, cierpieniu i roztraceniu.
Lepiej usunąć się w cieniu,,

Ciekawe ile jest osób na moim miejscu i ciekawe co czują, bo ja rozerwanie wewnętrzne.
Teraz tylko dumam nad tym czy jutro sznur nie wziąć i nie zakoniczyć tego mojego żywota w którym zawsze mam pecha...

I chyba tak zrobię bo nie chcę żeby później mi ktoś z rodziny mówił że miałem możliwości z których nie skorzystałem 21 % a dzsiaj jest zupełnie ten sam dzień 21 wtorek, musiałby być chyba 30 sierpień żebym miał te absurdalne 30% czyli 15pkt.

Pozdrawiam was (maturzyści) bardzo serdecznie i życzę wam żebyście dostali się na swoje wymarzone studia, bo w moim przypadku to jest nie możliwe.

Mogę się dostać tylko i wyłącznie na gałąź starego uschniętego drzewa z powrozem na szyji...

PS: nie winie ty nikogo z CKE, bo ta komisja starała się nam pomóc zdać w jakiś sposób tą maturę...

21.08.2018 KAMIL DUSZA

pol

jaki był temat wypracowania z polskiego ?

zcv

Nie ma tutaj arkuszów i wyników

ZdenerwowanaGrazyna

Halo, dodałam komentarz, a go nie widać. Mam płacić za to wyświetlenie komentarza w którym napisałam , że że nie chce płacić za dostęp?

ZdenerwowanaGrazyna

Jaki dostep, ja chcę sobie elegancko sprawdzić co mam z poprawki, a wy jakiś dostęp chcecie. Pieniadze chcecie. Ja w Wejherowie mniej za gofry zapłacę.

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.