Mecz bokserski Polska - Ukraina w Lubaczowie

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Suchan
luci

Mecz bokserski Polska - Ukraina w Lubaczowie

luci

Reprezentacja kobiet po raz pierwszy zagości na Podkarpaciu. 29 września w Lubaczowie Polki zmierzą się z Ukrainą w meczu bokserskim, który pokaże TVP Sport.

- Termin jest potwierdzony, jestem już umówiony z władzami Lubaczowa, mecz odbędzie się właśnie w tym mieście - zapewnia Maciej Dziurgot, sędzia bokserski z Podkarpacia i członek zarządu Polskiego Związku Bokserskiego. - Od jakiegoś czasu staraliśmy się sprowadzić na Podkarpacie reprezentację Polski, za każdym razem z różnych przyczyn, zarówno ta męska jak i żeńska, omijały nasz teren.

Mecz będzie elementem Światowej Konfrontacji Boksu Olimpijskiego, w ramach której odbyły się wcześniej mecze Polska - Białoruś w Ostrowcu Św., Polska - Niemcy w Brodnicy i Polska - Armenia w Kielcach. Dzięki temu spotkanie w Lubaczowie będzie transmitowane przez TVP Sport. - Będzie to pierwszy mecz reprezentacji Polski kobiet transmitowany w telewizji - mówi Dziurgot.

Okazja pokazania się na ekranie cieszy również władze miasta, które bardzo dawno nie miało tej rangi imprezy na swoim terenie.

- Oczywiście, że się cieszymy, że reprezentacja Polski przyjedzie do nas i rozegra tutaj mecz - mówi Janusz Zubrzycki, wiceburmistrz Lubaczowa. - Dowiedzieliśmy się, że TVP dodatkowo ma zrobić też, krótki film promocyjny o mieście i to jest w pakiecie. To ciekawa oferta, a my mamy co pokazać. Nasi rodzimi sportowcy nie są na zbyt wysokim poziomie, dlatego taki mecz to duża atrakcja. Rozmawialiśmy o tym z panem Dziurgotem już rok temu, teraz stało się to faktem. Przed nami jednak dużo pracy, mam nadzieję że podołamy organizacji tej imprezy - dodaje skromnie wiceburmistrz.

W przeszłości na Podkarpaciu odbywały się już bokserskie mecze kadry Polski mężczyzn. W 2007 roku w Rzeszowie doszło do starcia z reprezentacją Irlandii, w której boksował m.in., młody wówczas Tyson Fury, późniejszy pogromca m.in. Władimira Kliczki, mistrz świata wagi ciężkiej. W 2008 roku kadra Polski boksowała na Podpromiu z Katarem. Ostatnim dużym wydarzeniem z udziałem reprezentantów Polski boksu olimpijskiego w naszym województwie był mecz Rafako Hussars Poland z Argentyna Condors w ramach World Series of Boxing w ubiegłym roku.

Na tym jednak może się nie skończyć, bo jesienią tego roku są zaplanowane kolejne mecze bokserskiej reprezentacji Polski, m.in. z Irlandią, Turcją i USA.

- Postaram się, by jeden z nich odbył się na Podkarpaciu - dodaje Dziurgot.

luci

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.