Medyczne sławy Śląskiego Centrum Onkologii [AKTYWNE ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Maria Zawała

Medyczne sławy Śląskiego Centrum Onkologii [AKTYWNE ZDJĘCIA]

Maria Zawała

Oto ikony gliwickiej onkologii. Najlepsi z najlepszych. Świetnie wykształceni lekarze, na co dzień w służbie polskim pacjentom. Poznajcie ich życiorysy i dokonania.

Prof. Adam Maciejewski, słynny chirurg, po raz pierwszy w Polsce przeszczepił twarz od zamrłego dawcy. Otrzymał za to medycznego Oscara, czyli nagrodę The American Society for Reconstructive Microsurgery and it's members Award 2013 Best Microsurgical Case of the Year.

Prof. Bogusław Maciejewski, jego ojciec, jest jedynym z najwybitniejszych na świecie specjalistów od radioterapii, jednym z 40 w świecie ekspertów ds. kontroli ośrodków prowadzących radioterapię.
Prof. Jerzy Hołowiecki - ma na koncie pierwsze w kraju i Europie Środkowej przeszczepy komórek macierzystych metodą pozytywnej selekcji i pierwszego w kraju przeszczep szpiku od dawcy niespokrewnionego i zarazem zagranicznego. Jego metody leczenia białaczek stały się światowymi standardami.

Prof. Mieczysław Chorąży - legenda onkologii. Specjalista w dziedzinie biologii nowotworów. Wszechstronnie wykształcony. Studiował w najsłynniejszych ośrodkach Europy i USA. Członek Prezydium PAN, American Association for Cancer Research, European Association for Cancer Research i innych. Postaniec warszawski.

Prof. Barbara Jarząb -wybitny naukowiec w zakresie genomiki raka oraz biologii i kliniki nowotworów endokrynnych. Zastosowanie metod genomicznych do analizy transkryptomu raka brodawkowatego tarczycy zainicjowało cykl prac dotyczących wykorzystania tej technologii do poszukiwania nowych markerów diagnostycznych.

Prof. Leszek Miszczyk - zapoczątkował i wdrożył do rutynowego stosowania w gliwickim oddziale Centrum Onkologii wiele technik terapeutycznych takich jak: radiochirurgia, napromienianie połowy ciała, napromienianie całego ciała, radioterapia chorób nienowotworowych, powierzchowna i dojamowa mikrofalowa hipertermia. Konsultantem w Sekcji Radioterapii i Radiobiologii Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej w Wiedniu.

Prof. Rafał Suwiński - autor i współautor wdrożeń klinicznych nowych technik i schematów leczenia w radioterapii i radiochemioterapii: stereotaktycznej radioterapii z bramkowaniem chorych na raka płuca, skojarzonej radiochemioterapii chorych na raka żołądka, hiperfrakcjonowanej radioterapii i radiochemioterapii przedoperacyjnej chorych na raka odbytnicy.

Prof. Rafał Tarnawski - osiem razy przewodniczył sesjom na zjazdach organizowanych przez europejskie i amerykańskie towarzystwo radioterapii onkologicznej. Jako główny badacz kierował trzema badaniami klinicznymi sponsorowanymi z zakresu radio-chemioterapii. Wyniki badania CENTRIC zostały opublikowane w Lancet Oncology. Wyniki badania CORE w Neuro Science.

Prof. Sebastian Giebel -autor oryginalnego protokołu leczenia chorych z opornymi i nawrotowymi postaciami tej białaczki, FLAM, który do dzisiaj pozostaje standardem postępowania u tych chorych w Polsce. W 2012 roku został prezesem Polskiej Grupy Badawczej Chłoniaków (PLRG). Jako transplantolog odpowiedzialny za leczenie immunosupresyjne brał udział w dwóch zabiegach przeszczepiania twarzy oraz w zabiegu przeszczepienia krtani.

[b]Co ich wszystkich łączy? Przede wszystkim to, że pracują lub pracowali w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie, Oddział w Gliwicach.[/b]

To światowej klasy specjaliści w służbie polskim pacjentom. Tu, na Śląsku, zdobyli wykształcenie i tu, na Śląsku mogą realizować się naukowo. Medyczna ekstraklasa. Takich jak oni jest w Gliwicach wielu.

Maria Zawała

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.