Mega Dance odnosi megasukcesy

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Mega Dance
Leszek Kalinowski

Mega Dance odnosi megasukcesy

Leszek Kalinowski

Koszą mistrzowskie tytuły i nagrody na całym świecie. I cieszą się, że będą mieli następców.

Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło z klubu Mega Dance, choć mieli rok przerwy, nadal koszą nagrody, zdobywają mistrzowskie tytuły. Jako studenci Uniwersytetu Zielonogórskiego piszą prace magisterskie. Kończą studia na wychowaniu fizycznym.
Dlaczego w zeszłym roku zrobili sobie wagary od rock and rolla akrobatycznego?

- Trenujemy ze sobą od siedmiu lat. Postanowiliśmy odpocząć - mówią. - To było nam potrzebne.
W ostatni majowy weekend zostali wicemistrzami Europy w rock n rollu akrobatycznym. Zawody odbyły się w szwedzkim Halmstadt. Natomiast w rosyjskim Petersburgu odbył się pierwszy z serii Pucharów Świata World Masters Main Class. Ania i Jacek zdobyli pierwsze miejsce. W zawodach brało udział 40 par, a po raz pierwszy startowali zawodnicy z Australii, Senegalu i Peru.

W Zagrzebiu 4 czerwca zdobyli mistrzostwo i kolejne punkty. Zajmują pierwsze miejsce na Liście Rankingowej kwalifikującej do The World Games Wrocław 2017. W zawodach wzięły udział 34 pary, w finale wystartowały cztery pary reprezentujące Rosję, Norwegię, Niemcy i oczywiście Polskę.

W tym roku nasza formacja juniorek C-Girls zdobyła mistrzostwo Polski i para młodzików (Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska) wicemistrzostwo Polski.

Tancerze z Mega Dance uczestniczyli 12 czerwca w międzynarodowych Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w Bostonie. W kategorii formacji dziewcząt pierwsze miejsce zajęła formacja C-Girls z Mega Dance Zielona Góra. W kategorii duety dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Alicja Cygańska i Zuzia Enkot. Wicemistrzami USA w kategorii młodzik zostali Justyna Kobylańska i Wojciech Bartkowiak, natomiast w kategorii junior rywalizując z 14 parami, trzy pierwsze miejsca zajęły pary z zielonogórskiego klubu: I miejsce - Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska, II - Oliwer Dybka i Iga Brzeska, III - Błażej Bartkowiak i Weronika Kasperska. W kategorii seniorskiej Anna Miadzielec i Jacek Tarczyło zajęli pierwsze miejsce.

Jak przyznają Ania i Jacek, do występów przygotowywali się od października zeszłego roku. W tym sezonie oprócz trenerów i standardowych ćwiczeń i treningów wspierają ich psycholog sportowy, rehabilitant i dietetyk.

Sukcesy po rocznej przerwie bardzo ich cieszą. Oklaskiwani byli nie tylko za granicą, ale także na zawodach w kraju. Wygrali mistrzostwa Polski, Turniej TOP 10 w Krakowie.

Dostali też zaproszenie od Światowej Federacji Rock n Rolla do Rio. Podczas Olimpiady pokazy będą miały trzy najlepsze pary rock n rolla akrobatycznego na świecie.

Szerszej publiczności dali się poznać w telewizyjnym programie „Mam talent”, gdzie pokazali specjalnie przygotowany na tę okazję program.

Pytani przez nas o treningi, odpowiadają, że ćwiczenia wymagają wysiłku, odporności psychicznej, giętkiego ciała. A także dyscypliny i samozaparcia. By utrzymać odpowiednią wagę, nie mogą np. pić pepsi, jeść chipsów. O paleniu papierosów nie ma mowy.

Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło nie mają sobie równych.
Archiwum Mega Dance Ania Miadzielec i Jacek Tarczyło nie mają sobie równych.

Czy Ania nie boi się, gdy Jacek wyrzuca ją pod sam sufit? Podkreśla, że to kwestia zaufania. Znają się przecież od wielu lat. - Trenujemy w hali akrobatycznej przy ul. Urszuli, czasem też w Krzywym Kominie przy ul. Fabrycznej albo szkole - mówi Jacek Tarczyło. - Cieszymy się, że zainteresowanie rock and rollem akrobatycznym jest coraz większe. I że możemy uczyć maluchy.
W klubie trenuje ponad 100 zawodników. Zajęcia oprócz Ani i Jacka czy B. Kobylańskiego prowadzą jeszcze: Daria Kalinowska, Andrzej Łuczak, od roku także Ekaterina Sidunova z Ukrainy. Sukcesy odnoszę też inni zawodnicy...

W tym roku nasza formacja juniorek C-Girls zdobyła mistrzostwo Polski i para młodzików (Kamil Ludkiewicz i Marika Kobylańska) wicemistrzostwo Polski.

Jak przyznają Ania i Jacek, do występów przygotowywali się od października zeszłego roku. W tym sezonie oprócz trenerów i standardowych ćwiczeń i treningów wspierają ich psycholog sportowy, rehabilitant i dietetyk.

Klub działa od 20 lat. W tym czasie zawodnicy Mega Dance zdobyli pięciokrotnie mistrzostwo świata w kategorii seniorskiej (pary i formacje), dwukrotnie mistrzostwo Europy, wielokrotnie mistrzostwo Polski.

- Bardzo dużą aktywnością wykazują się u nas rodzice. Od 15 lat jeździmy na „majówki na sportowo”. Są to wyjazdy tygodniowe, najczęściej do Włoch lub Chorwacji - mówi B. Kobylański. - Wspólnie tam trenujemy, gramy w gry sportowe, pływały i zwiedzamy. W tym roku 150 osób pojechało do Puli.

W klubie prowadzone są też zajęcia integracyjne dla rodziców i dzieci - wyścigi, gimnastyka, testy sprawnościowe i zabawy sportowe. Cyklicznie odbywają się spotkania dla mam. Andrzej Łuczak prowadzi zajęcia sportowe i gimnastyczne, a Ekaterina Sidunowa od września 2015 roku - treningi formacji rock n rolla - tzw. mamuśki. Formacja nazywa się „Keep the line” i już niebawem zaprezentuje swój pierwszy program.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.