Justyna Przybytek

Mercure Katowice City Center. Nowy hotel w centrum Katowic powstanie przy ulicy Młyńskiej

Działka przy Młyńskiej, na której ma powstać hotel, obecnie nie zachwyca Fot. Justyna Przybytek Działka przy Młyńskiej, na której ma powstać hotel, obecnie nie zachwyca
Justyna Przybytek

Kolejny nowy hotel powstanie w centrum Katowic. Będzie to Mercure Katowice City Center. Hotel ma zostać otwarty w 2020 roku. Będzie oferował 268 pokoi i doskonałą lokalizację, bo powstanie przy ulicy Młyńskiej, tuż obok katowickiego Urzędu Miasta.

Hotel Mercure Katowice City Center ma zostać otwarty w 2020 roku. Inwestorem jest UBM Development AG, wiodący europejski deweloper hoteli. Natomiast zarządzała hotelem będzie Grupa Hotelowa Orbis. Strony podpisały już umowę warunkową o współpracy.
- Dzięki podpisanej umowie zapewnimy naszym partnerom fachową wiedzę i know-how. Jesteśmy dumni, że UBM Development wybrał Orbis do zarządzania tym doskonale położonym hotelem w Katowicach - powiedział Gilles Clavie, prezes zarządu i dyrektor generalny Orbisu.

Hotel Mercure Katowice powstanie na działce przy ulicy Młyńskiej, na której od lat znajduje się prywatny parking. Tuż obok jest budynek katowickiego Urzędu Miasta, a naprzeciw dworzec kolejowy i Galeria Katowicka. Mimo dość prestiżowego sąsiedztwa, miejsce to nie wygląda reprezentacyjnie. Ma to zmienić planowana inwestycja.

- Położenie hotelu jest naprawdę wyjątkowe - w pobliżu głównego dworca oraz Galerii Katowickiej. Nie ukrywamy, że naszą ambicją jest uczynienie z tego hotelu miejsca, w którym wypada bywać w Katowicach - powiedział Rudolf Grossmayer, dyrektor zarządzający UBM Development AG.

Hotel będzie miał 268 pokoi, restaurację Winestone, zaplecze konferencyjne, centrum fitness oraz parking podziemny.
Mercure będzie trzecim obiektem AccorHotels (Grupa Hotelowa Orbis jest partnerem grupy podróżniczej Accor-Hotels) w Katowicach, zaraz po hotelach funkcjonujących pod marką Novotel i Ibis Budget.

- Wybraliśmy markę Mercure ze względu na jej elastyczność i możliwość stworzenia hotelu lifestylowego, takiego jak Mercure Kraków Stare Miasto - dodawał Grossmayer.

Warto dodać, że hotel Mercure to niejedyny hotel planowany aktualnie w stolicy aglomeracji śląskiej. Dwa podobne obiekty mają powstać również w centrum. Na działce przy alei Korfantego, niedaleko ronda im. gen. Jerzego Ziętka, w miejscu wyburzonego Centrum „U Michalika”, planowany jest Puro Hotel. Natomiast przy ulicy Skargi, obok katowickiego rynku, na działce dawnego hotelu Silesia, w przyszłym roku ma ruszyć budowa (wcześniej rozpocznie się wyburzanie dawnej Silesii) hotelu oraz dwóch budynków biurowych.

Nowe hotele w centrum Katowic. Inwestorzy planują budowę aż trzech hoteli w tym mieście

Justyna Przybytek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.