Metalowy płot szczelnie zasłonił plac przed dworcem PKP w Sosnowcu. Wykonawca zabiera się za przebudowę

Czytaj dalej
Fot. Karina Trojok
Anna Dziedzic

Metalowy płot szczelnie zasłonił plac przed dworcem PKP w Sosnowcu. Wykonawca zabiera się za przebudowę

Anna Dziedzic

Plac przed dworcem PKP w Sosnowcu został właśnie szczelnie ogrodzony, co budzi ciekawość mieszkańców. A to oznacza jedno, przebudowa tego miejsca właśnie się rozpoczęła. Wykonawca rozpoczyna prace.

Wykonawca przejął plac przed dworcem

To ścisłe centrum miasta. Wyłożony kostką brukową plac przed wejściem do dworca kolejowego w Sosnowcu. Właśnie stanął tam szczelnie zakrywający dosłownie wszystko metalowy płot. A to oznacza jedno – wykonawca, czyli bytomska firma AGC rozpoczął już prace w tym miejscu.
Z placu zniknęły parkowane tam regularnie samochody. Wielki parking w centrum miasta przejdzie metamorfozę. Plac upodobni się nieco do swojego wyglądu sprzed wojny i w latach 70. Kiedyś była tam nawet fontanna. Niestety, ostatnie lata sprawiły, że miejsce to, choć bardzo wyeksponowane, w centrum miasta, nie pełniło żadnej miastotwórczej roli. Stało się po prostu zwykłym parkingiem.

Za rok nie poznacie tego miejsca

Po przebudowie ma się się to zmienić. Jedną z pierwszych imprez w tym miejscu już zaplanowano.

- Mam nadzieję, ze w przyszłym roku będziemy mogli zorganizować tu nasz tradycyjny, bożonarodzeniowy jarmark – mówił podczas podpisania umowy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przypomnijmy. 10 lipca podpisano umowę z wykonawcą. Za 8 milionów złotych - plac będzie się przeobrażał w coś na kształt miejskiego rynku przez 13 najbliższych miesięcy. Za Sezamem powstanie z kolei parking dla 50 samochodów.
Plac po przebudowie ma być miejscem, w którym będzie kwitło życie, będą tu przychodzili mieszkańcy. Będą się tu umawiać, przychodzić do kawiarni w okrągłym pawilonie z dachem porośniętym zieloną murawą.

Pozostało jeszcze 31% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Anna Dziedzic

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.