Metrobilet staje się faktem: Jeden bilet na pociąg, tramwaj i autobus już w czerwcu

Czytaj dalej
Fot. Lucyna Nenow / Polska Press
Tomasz Szymczyk

Metrobilet staje się faktem: Jeden bilet na pociąg, tramwaj i autobus już w czerwcu

Tomasz Szymczyk

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia sfinansuje piętnaście połączeń kolejowych (z czego dziewięć nowych) Kolei Śląskich na swoim terenie. GZM i Urząd Marszałkowski uzgodniły też zasady nabywania Metrobiletu, który będzie uprawniał do przejazdu pociągiem, tramwajem, trolejbusem i autobusem. Jego sprzedaż ma ruszyć w czerwcu.

W budżecie województwa śląskiego na regionalne przewozy kolejowe zapisane są 144 miliony złotych. Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dołoży do tej sumy 1,2 miliona złotych. To kropla w morzu, ale pozwoli na uruchomienie dodatkowych połączeń. GZM finansować będzie piętnaście pociągów kursujących wewnątrzmetropolii.

- Udało nam się dojść do porozumienia z metropolią. Na torach pojawią się dodatkowe połączenia, przez co składy kolejowe będą lepiej wykorzystane - cieszy się Michał Woś, wicemarszałek województwa śląskiego.

- Trzynaście takich połączeń pojawi się w rozkładzie jazdy już od najbliższej korekty rozkładu jazdy, czyli od 9 czerwca, a dwa pozostałe we wrześniu. Składy będą jeździć po trasach Tarnowskie Góry - Katowice, Katowice - Tychy Lodowisko i Gliwice - Katowice - Dąbrowa Górnicza-Ząbkowice - mówi Zbigniew Anioł z biura prasowego Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.