Arkadiusz Nauka

Metropolia wspomoże Koleje Śląskie. Będą dodatkowe pociągi

Kolejne dwie pary „Elfów” będą jeździły z Katowic do Tarnowskich Gór, Gliwic i Dąbrowy Górniczej Fot. ARC DZ Kolejne dwie pary „Elfów” będą jeździły z Katowic do Tarnowskich Gór, Gliwic i Dąbrowy Górniczej
Arkadiusz Nauka

Metropolia wspomoże Koleje Śląskie. Będą dodatkowe pociągi. Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekaże ponad milion złotych na rozwój transportu kolejowego w regionie. To pierwszy krok do budowy Kolei Metropolitalnej.

Zarząd Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przekaże ponad milion złotych na rozwój transportu kolejowego w regionie. To pierwszy krok do budowy Kolei Metropolitalnej.

Zgromadzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii przyjęło uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej województwu śląskiemu na realizację zadania w postaci organizowania wojewódzkich przewozów pasażerskich w transporcie kolejowym.

- To jest początek, który pozwoli lepiej zaplanować siatkę połączeń aglomeracji - powiedział Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

GZM przekaże dotację celową województwu śląskiemu w kwocie 1,2 miliona złotych. Pieniądze Metropolii mają m.in. zwiększyć pracę przewozową Kolei Śląskich. Zostaną uruchomione dwie dodatkowe pary pociągów w kierunku Tarnowskich Gór, Gliwic oraz Dąbrowy Górniczej.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Arkadiusz Nauka

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Józef Brzozowski

Kolej metropolitalna to podstawa funkcjonowania metropolii i całego województwa. Najpierw zapewnić dojazd koleją z wszystkich miast do Katowic, a potem można ograniczać miejsca parkingowe i wysoko podnosić opłaty za parkowanie w centrum.

Dużo samochodów codziennie do Katowic dojeżdża z Żor, Jastrzębia i okolic. Po co? Gdyby była kolej łącząca te miasta z Katowicami byłaby ulga nie tylko dla tych co dojeżdżają, ale i dla Katowic, a więcej miejsca pozostałym samochodom.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.