Patryk Drabek

Metropolitalny dodatek dla policjantów metropolii. Ile zarabiają policjanci?

Policjanci z metropolii dostaną specjalne dodatki? Taka koncepcja nabiera realnych kształtów Fot. piotr krzyżanowski Policjanci z metropolii dostaną specjalne dodatki? Taka koncepcja nabiera realnych kształtów
Patryk Drabek

Szef policyjnych związkowców Rafał Jankowski zwrócił się do posłów i senatorów o to, by zajęli się tematem podwyżek dla policjantów garnizonu śląskiego. Chodzi o tych funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę na terenie metropolii. - Oczekuję od posłów i senatorów, że zaczną robić coś w tym kierunku. Nie tylko, że poprą ten pomysł, ale że pomogą wprowadzić go w życie - podkreśla Rafał Jankowski, przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów.

Zadzwoniliśmy do trójki parlamentarzystów z naszego regionu, z trzech różnych partii. Okazuje się, że pomysł zyskał poparcie.

- Problem jest znacznie szerszy i na pewno należy wprowadzić dodatek dla policjantów z tych miast, w których jest najwięcej zdarzeń i w związku z tym funkcjonariusze mają najwięcej pracy - podkreśla poseł Marek Wójcik z Platformy Obywatelskiej. Waldemar Andzel z PiS wskazuje z kolei, że „za ciężką pracę należy się godna płaca”.

Czy policjanci pełniący służbę na terenie metropolii otrzymają dodatki? Taki jest pomysł związkowców, a apel popierają posłowie z różnych partii.

Ile zarabiają policjanci? Sprawdź na kolejnych slajdach

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów, a zarazem przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów w Katowicach Rafał Jankowski apeluje do posłów i senatorów o to, by zajęli się kwestią tzw. dodatku metropolitalnego. Apel jest skierowany przede wszystkim do polityków z województwa śląskiego, ale nie tylko. Zdaniem policyjnych związkowców z województwa śląskiego, parlamentarzyści powinni zrobić wszystko, by zwiększyły się zarobki policjantów garnizonu śląskiego, którzy będą pełnić służbę na terenie metropolii.

- Oczekuję od posłów i senatorów, że zaczną robić coś w tym kierunku. Nie tylko, że poprą ten pomysł, ale że pomogą wprowadzić go w życie - podkreśla Rafał Jankowski. - Skoro w kraju są dwa takie organizmy miejskie, a mamy już dodatek stołeczny, to dla mnie oczywiste jest to, że powinien być również dodatek metropolitalny - dodaje Rafał Jankowski.

Czy dostałbyś się do policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Co na to parlamentarzyści z województwa śląskiego? Posłanka Barbara Chrobak (Kukiz’15) uważa, że to bardzo dobry pomysł. - Statystyki pokazują, że jeśli chodzi o imprezy masowe na terenie metropolii, to ich liczba jest porównywalna z tym, co dzieje się w Warszawie. Istnieje już dodatek stołeczny i powinien być także metropolitalny - podkreśla parlamentarzystka.

Waldemar Andzel z PiS wskazuje, że „za ciężką pracę należy się godna płaca”.

- Uważam, że to dobry pomysł, ale oczywiście trzeba zbadać, jakie będą koszty - zaznacza poseł.

Poseł PO Marek Wójcik podkreśla, że jest zwolennikiem przeglądu systemu policyjnych dodatków. Jego zdaniem pieniądze powinny być kierowane tam, gdzie obciążenie pracą jest największe.

Dalej piszemy:

 • czy na dodatki mogą liczyć policjanci w innych miastach
 • śląscy policjanci contra policjanci garnizonu stołecznego
 • czy funkcjonariusze z garnizonu śląskiego są bardziej narażeni na niebezpieczeństwo
Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Patryk Drabek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.