Miał być księciem z bajki, a okazał się oszustem. Został skazany

Czytaj dalej
Izabela Krzewska

Miał być księciem z bajki, a okazał się oszustem. Został skazany

Izabela Krzewska

Na bazarku w Białymstoku, przy stoisku z bielizną, staje Andrzej Spencer. Sprzedawczyni przedstawia się jako Anglik polskiego pochodzenia, krewny księżnej Diany, lekarz wojskowy, generał wywiadu, biznesmen w delegacji. Kupuje skarpetki, a wkrótce z klienta staje się przyjacielem pani Marii. Obiecuje fortunę. Inwestycje w akcje. 100 procent zysku. Ta bajka nie kończy się happy endem.

Bo okazało się, że Andrzej Spencer to nie żaden arystokrata, a Stanisław Z. ze wsi w powiecie białostockim. Człowiek, który nie jest ani wojskowym, ani lekarzem. Ma ledwo średnie wykształcenie. I... jest oszustem. To stwierdził właśnie sąd. Skazał Stanisława Z. na 8 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata. Mężczyzna ma też zwrócić pokrzywdzonej 30 tys. zł, które wyłudził.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.