Miasta wydały majątek na świąteczne ozdoby. Efekty oceńcie sami [ZDJĘCIA DZIEŃ i NOC NA SUWAKU]

Czytaj dalej
Michał Wroński

Miasta wydały majątek na świąteczne ozdoby. Efekty oceńcie sami [ZDJĘCIA DZIEŃ i NOC NA SUWAKU]

Michał Wroński

Ile warty jest świąteczny nastrój? Ten, który zapanował na ulicach naszych miast za sprawą migoczących ozdób oraz iluminacji da się bardzo precyzyjnie wyliczyć. A Wy już sami oceńcie, czy gra jest warta świeczki.

W stolicy regionu – Katowicach – na montaż, magazynowanie i konserwację ozdób miasto wydało 450 tysięcy złotych (aż 210 tys. zł na nowe elementy). Koszt energii elektrycznej pochłonie podobną kwotę.

Jak wyliczają urzędnicy, ozdoby zostały zamontowane w 27 punktach miasta na terenie śródmieścia, Nikiszowca, Podlesia, Bogucic, Kostuchny i Panewnik. Poza tym w mieście stanęło 12 udekorowanych choinek.

Jeszcze więcej, bo aż 969 tysięcy złotych wyda na świąteczne iluminacje Zabrze (choć ta kwota obejmuje zarówno koszt świątecznych ozdób w tym roku, jak też podczas przyszłorocznego Bożego Narodzenia). Do tego trzeba doliczyć 17 tysięcy na energię elektryczną.

W stolicy Podbeskidzia – Bielsku Białej - świąteczne przyozdobienie miasta kosztować będzie 500 tysięcy złotych. Rybnik, gdzie pojawiło się kilka nowości (m.in. świetlna choinka przy Bazylice) wyda na ten cel ponad 258 tysięcy złotych. W Częstochowie, podobnie jak przed rokiem, koszty świątecznych iluminacji zamkną się w 70 tysiącach złotych.

A teraz sami zobaczcie, jak wyglądają teraz nasze miasta w dzień i w nocy, kiedy iluminacje są włączone. Zdjęcia oglądajcie używając suwaka po środku każdego obrazka

Rybnicki Rynek zawsze na Boże Narodzenie pięknie oświetlony jest setkami lampek. Tradycyjnie też głównymi ozdobami są aniołki - jeden gra na harfie, drugi na trąbce. W tym roku miasto na świąteczne oświetlenie wydało 258 tysięcy złotych.







A tak wygląda obecnie centrum Pszczyny. Śnieg na pewno dodałby miastu uroku.




Oto oświetlone Gliwice







Świąteczny nastrój w Katowicach













Iluminacje w Siemianowicach Śląskich










Na koniec zobaczcie, jak się świeci Zabrze
















Michał Wroński

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.