Materiał informacyjny

Miasta zmierzają w stronę zielonej przyszłości

Fot. 123RF. Każdy z nas ma wpływ na to, by ograniczać ilość odpadów Fot. 123RF. Każdy z nas ma wpływ na to, by ograniczać ilość odpadów
Materiał informacyjny

Gliwice są coraz bliżej zielonej przyszłości, m.in. poprzez realizowaną przez miasto w 2023 roku kampanię edukacyjną „3 × R: RE-dukcja, RE-użycie, RE-cykling”.

O prawie 1000 ton mniej odpadów generowali mieszkańcy Gliwic od stycznia do listopada 2023 roku w porównaniu do tego okresu w 2022 roku. Gliwiczanie najchętniej rezygnowali z tworzyw sztucznych, wytwarzając ich średnio miesięcznie o ponad 20% mniej niż w minionym roku! A to nie koniec pozytywnych zmian, dzięki którym Gliwice są coraz bliżej zielonej przyszłości, m.in. poprzez realizowaną przez miasto w 2023 roku kampanię edukacyjną „3 × R: RE-dukcja, RE-użycie, RE-cykling”.

„Wielkie zmiany zaczynają się od małych działań. Ochrona środowiska naturalnego to nie tylko głośne akcje dla aktywistów - każdy z nas codziennie ma szansę (i obowiązek!) zrobić coś dobrego dla planety. Ekologia jest sumą naszych codziennych wyborów, dlatego m.in. poprzez realizowaną w 2023 roku miejską kampanię 3 × R zachęcaliśmy mieszkańców do ograniczania ilości wytwarzanych odpadów, ich segregacji i ponownego wykorzystywania czy rozważnych zakupów” - czytamy na stronie UM w Gliwicach.

Kampania okazała się sukcesem. Z danych gromadzonych m.in. w comiesięcznych raportach firmy odbierającej odpady z nieruchomości zamieszkałych na terenie Gliwic wynika, że ilość produkowanych przez gliwiczan śmieci zmniejszyła się w stosunku do 2022 roku.

W założenia kampanii 3 × R doskonale wpisało się również otwarte w październiku Centrum Edukacji Ekologicznej utworzone przez Przedsiębiorstwo Zagospodarowania Opadów przy ul. Rybnickiej 199A. Ten nowoczesny, interaktywny obiekt powstał właśnie z myślą o przekazywaniu w przystępnej formie ważnych informacji o odpadach, ich wpływie na środowisko naturalne, możliwościach ich ponownego wykorzystania oraz gospodarowaniu nimi w Gliwicach.

Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.