Miasto atrakcyjne inaczej - to opinia weekendowych turystów

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Sławomir Bobbe

Miasto atrakcyjne inaczej - to opinia weekendowych turystów

Sławomir Bobbe

Przykre wnioski - Bydgoszcz nie jest pierwszym wyborem dla turystów, którzy odwiedzają polskie miasta. Co gorsza - nie jest również wyborem drugim. - Wyobrażenia z przeszłości mogą być przeszkodą w budowaniu wizerunku miasta atrakcyjnego - uważa Adam Czarnecki

Zimny prysznic dla wszystkich, którzy widzieli nasze miasto jako rozwijające się pod względem turystycznym. Choć gości jest u nas coraz więcej, częściej też zostają w Bydgoszczy na noc, to jednak turyści bardzo negatywnie oceniają nasze miasto pod względem atrakcyjności oferty.

- W Polsce turystycznie, spośród ośrodków liczących więcej niż 200 tysięcy mieszkańców, liczą się tylko największe miasta i Toruń. Wszystkie pozostałe spośród 12 badanych ośrodków niczym się nie wyróżniają w oczach turystów weekendowych - wynika z badania ARC Rynek i Opinia zrealizowanego we współpracy z Synergią (zespołem ekspertów zajmujących się marketingiem miejsc).

W Top 10 najatrakcyjniejszych polskich miast (badano 12 największych ośrodków) zajęliśmy miejsce 9, wyprzedzając jedynie Łódź.

Pod względem atrakcyjności zabytków znaleźliśmy się na ostatnim, 10 miejscu. Tu wygrał Kraków, a nasz sąsiad, Toruń, uplasował się na dobrej 5 pozycji. Zdaniem turystów lepszą ofertę zabytków ma nawet Szczecin i Białystok.

Z dalszej części artykułu dowiesz się:

 • jak Bydgoszcz została oceniona w innych kategoriach
 • czy turyści docenili jedzenie w naszym mieście
Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.