Miasto szuka pomysłów na park JP2

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
PAK

Miasto szuka pomysłów na park JP2

PAK

Urzędnicy wybiorą projekt rewitalizacji terenów zielonych w centrum Brodnicy. Tradycyjnie do komisji nie zaproszono przedstawicieli mieszkańców.

Trwa konkurs na opracowanie koncepcji rewitalizacji zielonych płuc Brodnicy, jak urzędnicy określają park im. Jana Pawła II (dawniej Wolności) i park Anny Wazówny - część z fontanną przy ruinach zamku.

Mieszkańcy wielokrotnie zwracali uwagę, że tereny są zaniedbane i wieczorem stanowią miejsce libacji alkoholowych.

W ubiegłym roku Nadia Godlewska i Wiktoria Lubczyńska z Gimnazjum nr 1 w ramach akcji „Miejsca młodych - jakiej przestrzeni publicznej potrzebuje młodzież” zorganizowały ankietę na temat parku im. Jana Pawła II. Wyniki były druzgodzące. Mieszkańcy uważają, że skwer jest ponury i przydałoby się więcej zieleni oraz różnych atrakcji. Poza tym ludzie czują się tam bezpiecznie tylko za dnia. Wśród propozycji zmian pojawiło się wiele niedostępnych obecnie atrakcji: nowa fontanna, boisko sportowe, stoliki do szachów i tenisa stołowego, miejsce do grilla, ale przede wszystkim miejsce na koncerty i festyny.

Niech będzie to wskazówka dla projektantów, którzy chcą wziąć udział w konkursie. Wniosek należy złożyć osobiście lub za pośrednictwem poczty do 31 marca. Zakwalifikowani do udziału w konkursie powinni złożyć prace konkursowe do 16 maja. Szczegóły dostępne na stronie brodnica.pl. Na ten cel miasto zaplanowało w budżecie jedynie 200 tys. złotych. Co można za to zrobić? Dla porównania, dwa razy tyle kosztowała przebudowa niewielkiego placu Asnyka w Poznaniu. Rewitlizacja zieleńca w Zgierzu, obejmująca tylko nasadzenia, wyniosła ponad 100 tys. złotych.

Niestety, miasto nie wyciągnęło wniosków z nieudanej rewitalizacji rynku, inwestycji budzącej kontrowersje. W komisji konkursowej rewitalizacji parku obok urzędników zabrakło miejsca dla przedstawicieli mieszkańców.

(PK)

PAK

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.