Między torami: Pluszaki kształtują reformę edukacji

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Marcin Bereszczyński

Między torami: Pluszaki kształtują reformę edukacji

Marcin Bereszczyński

Spór o reformę łódzkiej oświaty przybrał karykaturalną formę, chociaż tym razem na wesoło.

Między torami: Pluszaki kształtują reformę edukacji
Grzegorz Gałasiński Marcin Bereszczyński

Wiceprezydent Tomasz Trela wrzucił zdjęcie na Facebooku, na którym ma na dłoniach pacynki. Jedna z nich pożera kaczkę. Wiceprezydent opatrzył zdjęcie wpisem: „Pożarłem dzisiaj naprawdę dużą kaczkę”. Dodał obok emotikon z przymrużeniem oka.

Nie czekał długo na ripostę. Radny Bartłomiej Dyba-Bojarski (PiS) zareagował wpisem: „To jest Tomek. Tomek zawodowo zajmuje się zarządzaniem łódzką oświatą, ale jego pasją jest tarmoszenie pluszaków. Nie bądź jak Tomek. Wybierz pracę w zgodzie z kwalifikacjami i zainteresowaniami”. Oczywiście, takie wpisy od razu zostały licznie skomentowane. Napisał m.in. szef gabinetu prezydent Łodzi Tomasz Piotrowski parafrazując słowa radnego: „To jest Bartek. Bartek jest smutny i nie ma dystansu. Nie bądź jak Bartek”.

Na szczęście adwersarze mają do siebie dystans i nie biorą do siebie wszystkich wpisów. W komentarzach pod wpisami wiceprezydenta i radnego pojawiło się zdziwienie, dlaczego kaczka znalazła się na lewej dłoni wiceprezydenta. Był przepis na kaczkę, znalazło się nawiązanie do filmu „Miś” i konkluzja, że zaczyna się kampania wyborcza. Jedne komentarze były ze smakiem, żartobliwie i dowcipne, a inne zostały napisane w sposób agresywny i mało elegancki.

Tak właśnie wygląda cały spór o łódzką oświatę. Mam wrażenie, że w tej debacie chodzi tylko o przepychanki słowne w lepszym lub gorszym stylu, a nie o zbudowanie dobrego systemu szkół. Poszczególne ugrupowania robią konferencje prasowe, aby przekonać łodzian, że racja jest po ich stronie. Mnie przypomina to „Dzień świra” i ciągle powtarzane słowa: „Moja racja jest mojsza niż twojsza, bo moja racja jest najmojsza”. Nie mam nic przeciwko humorystycznym przepychankom w internecie. Mam pretensje o bicie piany i brak decyzji jak będzie wyglądało łódzkie szkolnictwo po reformie edukacji.

Marcin Bereszczyński

Jestem dziennikarzem "Dziennika Łódzkiego".
Zajmuję się samorządem, spółkami komunalnymi, komunikacją miejską, drogami, koleją, autostradami, rynkiem nieruchomości i inwestycjami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.