Międzyrzecz: Zbóje kopali człowieka. Świadka też dopadli

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar/Polska Press
oprac. (ZEB)

Międzyrzecz: Zbóje kopali człowieka. Świadka też dopadli

oprac. (ZEB)

Policyjny patrol już po kilkunastu minutach zatrzymał dwóch mieszkańców gminy: 49- i 27-latka odpowiedzialnych są za pobicie i rozbój.

Kilka dni temu 67-letni mieszkaniec jednego z osiedli zauważył, jak dwóch mężczyzn bije i kopie leżącą na ziemi osobę. Świadek nie pozostał obojętny: wstawił się za ofiarą, ale i on został przez sprawców pobity. Przechodnie zawiadomili policję.

Zaalarmowani mundurowi dosłownie już kilkanaście minut po zdarzeniu, kilka ulic dalej, zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tą sytuacją. - W chwili zatrzymania 49- i 27-latek byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu - informuje Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Sprawcy trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że młodszy z nich działał w tak zwanej „recydywie” i dodatkowo odpowie za groźby kierowane do
67-letniego mężczyzny, a także do do policjanta. Do katalogu przestępstw zostanie mu również dopisane znieważenie funkcjonariusza.

W sobotę na wniosek śledczych sąd zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

oprac. (ZEB)

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.