Międzyrzecz: Zbóje kopali człowieka. Świadka też dopadli

Czytaj dalej
Fot. Adam Wojnar/Polska Press
oprac. (ZEB)

Międzyrzecz: Zbóje kopali człowieka. Świadka też dopadli

oprac. (ZEB)

Policyjny patrol już po kilkunastu minutach zatrzymał dwóch mieszkańców gminy: 49- i 27-latka odpowiedzialnych są za pobicie i rozbój.

Kilka dni temu 67-letni mieszkaniec jednego z osiedli zauważył, jak dwóch mężczyzn bije i kopie leżącą na ziemi osobę. Świadek nie pozostał obojętny: wstawił się za ofiarą, ale i on został przez sprawców pobity. Przechodnie zawiadomili policję.

Zaalarmowani mundurowi dosłownie już kilkanaście minut po zdarzeniu, kilka ulic dalej, zatrzymali dwóch mężczyzn mogących mieć związek z tą sytuacją. - W chwili zatrzymania 49- i 27-latek byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał w organizmie ponad trzy promile alkoholu - informuje Marcin Maludy, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie. Sprawcy trafili do policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty rozboju i pobicia. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Międzyrzeczu ustalili, że młodszy z nich działał w tak zwanej „recydywie” i dodatkowo odpowie za groźby kierowane do
67-letniego mężczyzny, a także do do policjanta. Do katalogu przestępstw zostanie mu również dopisane znieważenie funkcjonariusza.

W sobotę na wniosek śledczych sąd zastosował wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosował trzymiesięczny areszt. Kodeks karny za rozbój przewiduje karę pozbawienia wolności nawet do 12 lat.

oprac. (ZEB)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.