Miejsca spoczynku znanych Ślązaków [INTERAKTYWNA MAPA]

Czytaj dalej
Jacek Drost

Miejsca spoczynku znanych Ślązaków [INTERAKTYWNA MAPA]

Jacek Drost

W niedzielę Wszystkich Świętych. Dzień obcowania z tymi, którzy odeszli. Dzień zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem. Odwiedzając groby naszych bliskich powinniśmy wiedzieć, że tuż obok, często na wyciągnięcie ręki, spoczywają osoby zasłużone dla nie tylko dla naszego regionu, ale w wielu przypadkach całej Polski.

Szczególnie sporo takich osób spoczywa na katowickich cmentarzach przy ul. Francuskiej i Sienkiewicza. Na pierwszym znajdziemy groby m.in. Wojciecha Korfantego, Konstantego Wolnego czy Jerzego Ziętka, na drugim – Zbigniewa Cybulskiego, Alfreda Szklarskiego, Jerzego Dudy-Gracza oraz wielu, wielu innych.

Ale praktycznie w każdej miejscowości, jak Śląsk długi i szeroki, znajdziemy groby znanych osób. Od Częstochowy, gdzie spoczywają Halina Poświatowska i Janusz Kochanowski, poprzez tyski cmentarz komunalny, na którym jest grób lidera Dżemu Ryśka Riedla, a na wiślańskim Groniczku, gdzie spoczął Stanisław Hadyna skończywszy.

Odwiedzając groby naszych bliskich warto o tym wiedzieć. Warto też podejść do grobów wybitnych postaci Śląska, odmówić krótka modlitwę, zapalić świeczkę...

Jacek Drost

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.