Miejsca spoczynku znanych Ślązaków [INTERAKTYWNA MAPA]

Czytaj dalej
Jacek Drost

Miejsca spoczynku znanych Ślązaków [INTERAKTYWNA MAPA]

Jacek Drost

W niedzielę Wszystkich Świętych. Dzień obcowania z tymi, którzy odeszli. Dzień zadumy i refleksji nad życiem i przemijaniem. Odwiedzając groby naszych bliskich powinniśmy wiedzieć, że tuż obok, często na wyciągnięcie ręki, spoczywają osoby zasłużone dla nie tylko dla naszego regionu, ale w wielu przypadkach całej Polski.

Szczególnie sporo takich osób spoczywa na katowickich cmentarzach przy ul. Francuskiej i Sienkiewicza. Na pierwszym znajdziemy groby m.in. Wojciecha Korfantego, Konstantego Wolnego czy Jerzego Ziętka, na drugim – Zbigniewa Cybulskiego, Alfreda Szklarskiego, Jerzego Dudy-Gracza oraz wielu, wielu innych.

Ale praktycznie w każdej miejscowości, jak Śląsk długi i szeroki, znajdziemy groby znanych osób. Od Częstochowy, gdzie spoczywają Halina Poświatowska i Janusz Kochanowski, poprzez tyski cmentarz komunalny, na którym jest grób lidera Dżemu Ryśka Riedla, a na wiślańskim Groniczku, gdzie spoczął Stanisław Hadyna skończywszy.

Odwiedzając groby naszych bliskich warto o tym wiedzieć. Warto też podejść do grobów wybitnych postaci Śląska, odmówić krótka modlitwę, zapalić świeczkę...

Jacek Drost

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.