Miejski program in vitro: nabór trwał tylko jeden dzień, a chętnych jest ponad 50 par

Czytaj dalej
BR

Miejski program in vitro: nabór trwał tylko jeden dzień, a chętnych jest ponad 50 par

BR

Jeśli będzie trzeba, miasto podobnie, jak w ubiegłym roku, jest gotowe zwiększyć pulę wydatków na program in vitro. Trwa procedura weryfikacji wniosków o dofinansowanie do zabiegów.

W tym roku rozpoczęła się realizacja kolejnej edycji miejskiego programu. Ale... już nie ma szans, by z niego skorzystać, bo chętnych i tak jest dwa razy więcej, a nabór zakończono po zaledwie jednym dniu. W ramach zorganizowanego w sobotę 20 stycznia naboru chęć udziału w programie zgłosiły aż 52 pary.

– Obecnie w budżecie miasta na realizację dofinansowania w 2018 rok jest zapisanych 150 tys. zł, co wystarcza dla 30 par – mówi Włodzimierz Tutaj, rzecznik Urzędu Miasta w Częstochowie. – Jednak w przypadku kwalifikacji do programu większej liczby par, po analizie ich sytuacji zdrowotnej przez ośrodki medyczne realizujące procedury in vitro, możliwe jest wydatkowanie większej puli środków, aby wszystkie pary mające wskazania i pragnące skorzystać z szansy na własne dziecko, jaką daje in vitro, mogły pozyskać z miejskie dofinansowanie.

Tak było w ubiegłym roku. Na realizację programu zabezpieczono początkowo środki dla 30 par. Zainteresowanie okazało się jednak większe (wtedy zgłosiło się 47 par). Prezydent Częstochowy zdecydował o takim przesunięciu środków w budżecie Wydziału Zdrowia, aby wszyscy zainteresowani mieli szansę skorzystać z dofinansowania. Na realizację miejskiego programu in vitro w 2017 r. zostało więc przeznaczonych 235 tys. zł. Ostatecznie 43 pary przeszły w 2017 r. procedurę.

W dalszej części:

 • Ile par zaszło w ciążę dzięki miejskiemu programowi w 2017
 • Co z leczeniem metodą naprotechnologii
 • Ile dzieci już urodziło się w Częstochowie w związku z programem
Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
BR

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.