Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Czytaj dalej
Materiał informacyjny

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach

Materiał informacyjny

Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt działa już od końca lat 80. Jest całkowicie finansowane przez Urząd Miasta w Katowicach. Schronisko jest umiejscowione na obrzeżach Dąbrówki Małej w Katowicach. Otoczone zielenią wtapia się w krajobraz, a zwierzęta zaznają tu ciszy i spokoju.

W naszym schronisku przebywają zarówno psy jak i koty. Każde trafiające do schroniska zwierzę musi zostać poddane 14- dniowej kwarantannie. Jest to czas, w którym czekamy na odbiór zwierzaka przez właściciela, a także obserwujemy zwierzęta pod kątem chorób, ponieważ ich przeszłość jest nam nieznana. Gdy właściciel nie zgłosi się w ciągu 14 dni do schroniska prawowitym właścicielem zwierzaka staje się schronisko. Wtedy zwierzaki są przygotowywane do adopcji. Wykonywane są szczepienia, zabiegi kastracji/ sterylizacji, oceniamy dokładnie również charakter i cechy zwierzaka, które mogą wpływać na proces adopcji. Dorosłe psy przeznaczone do adopcji przebywają w dwóch pawilonach z dostępem do wybiegów, szczeniaki mają namiastkę domu w szczeniarni, a koty rezydują w kociarni z dostępem do wybiegu.

Szczęśliwie z roku na rok liczba trafiających do schroniska zwierząt jest coraz mniejsza. Przez cały rok 2016 zostało przyjętych do schroniska 807 psów oraz 550 kotów. W 2018 roku liczba przyjętych psów wyniosła 688, a kotów 435. Z kolei w 2020 roku liczba przyjętych psów to już tylko 398, a kotów 349. Wpływ na tak pozytywne statystyki ma coraz większa świadomość i odpowiedzialność właścicieli czworonogów. W ciągu ostatnich 3 miesięcy ponad 50% psów, które trafiły do naszego schroniska zostało odebranych przez właścicieli.

Schronisko ściśle współpracuje z Fundacją Przystanek Schronisko i ich liczną grupą wolontariuszy, którzy dzielnie działają na rzecz naszych zwierząt. Wolontariusze zajmują się szkoleniem i szukaniem domów naszym podopiecznym. Biorą również udział w organizacji akcje mających na celu rozszerzanie wiedzy na temat schroniska, a także umożliwiających jak najlepszy kontakt naszych zwierząt ze światem zewnętrznym. Najpopularniejszą akcją jest ,,Daj pieskom pobiegać i kotkom pomruczeć’’ podczas której każda zainteresowana osoba może zabrać psiaka na spacer poza teren schroniska lub pobawić się z kotami.
Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach
Materiał informacyjny

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.