Maciej Dobrowolski

Mieszkańców martwią drzewa przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. "Gałęzie spadają na głowy i auta"

Mieszkańcy obawiają się drzew przy ul. Wyszyńskiego. Ich zdaniem są niebezpieczne dla przechodniów... Fot. Czytelnik Mieszkańcy obawiają się drzew przy ul. Wyszyńskiego. Ich zdaniem są niebezpieczne dla przechodniów...
Maciej Dobrowolski

W ostatnich dniach skontaktowali się z nami mieszkańcy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze. - Gałęzie spadają na głowy i na auta. Jest dosłownie krok od tragedii - przekonują nas rozmówcy.

Drzewa przy ul. Wyszyńskiego w Zielonej Górze

Zdaniem mieszkańców wystarczy tylko silniejszy podmuch wiatru, aby z któregoś z drzew przy ul. Wyszyńskiego, w pobliżu SP nr 1, "sypały się" gałęzie. - Widać, że część drzew jest sucha - twierdzi pani Marzena, zielonogórzanka. Na dowód przesyła nam zdjęcia, które wykonała w ostatnim czasie. I faktycznie na części z nich konary leżą na chodniku...

Zgłoszenie?

Mieszkańcy twierdzą, że zawiadamiali miejskich urzędników o całej sytuacji. Na razie jednak nie podjęto żadnej interwencji.

- Nie mieliśmy żadnych zgłoszeń w tej sprawie. Nie mamy również żadnego zlecenia, aby przeprowadzić wycinkę w tym miejscu - twierdzi prezes Krzysztof Sikora z Zakładu Gospodarki Komunalnej. W zielonogórskim magistracie również zaprzeczają, aby otrzymali skargi od mieszkańców. Otrzymujemy jednak obietnicę, że teren pomiędzy szkołą a apteką zostanie dokładnie sprawdzony.

Wideo: Zielona Góra. Tak się bawi młodzież. Biega po dachu galerii

Maciej Dobrowolski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.