Mieszkańcy Brodnicy mówią, co chcieliby zmienić

Czytaj dalej
Fot. KPP Brodnica
Katarzyna Pomianowska

Mieszkańcy Brodnicy mówią, co chcieliby zmienić

Katarzyna Pomianowska

Zły stan dróg, za mało miejsc z ograniczeniem prędkości, mandaty dla nieoświetlonych pieszych - o to wnioskują mieszkańcy do policji.

Za nami pierwsze z kilkunastu spotkań policjantów z mieszkańcami regionu. Celem konsultacji społecznych jest pomoc w tworzeniu „map zagrożeń bezpieczeństwa” w powiecie brodnickim. Swoje opinie mieli okazję wypowiedzieć m.in. mieszkańcy gmin Brodnica i Bobrowo, Osiek, Świedziebnia. Policjanci spotkali się również z rajcami z Brodnicy.

- Najwięcej uwag mieszkańcy mają do stanu dróg i zwiększenia miejsc z ograniczoną prędkością - mówi Agnieszka Łukaszewska, rzecznik brodnickiej policji. Ponadto: - Proszą o zwiększanie kontroli prędkości w newralgicznych miejscach i karanie mandatami nieoświetlonych pieszych. To są główne uwagi i prośby do policjantów kierowane przez mieszkańców powiatu - dodaje policjantka. Zapytaliśmy, czy mieszkańcy chcą większej liczby policyjnych patroli.... - Większość z mieszkańców co do liczby patroli nie ma uwag. Podczas każdej z konsultacji przeprowadzamy ankietę dotyczącą poczucia bezpieczeństwa i tego czy często są widywane patrole policji przez mieszkańców, gdzie większość odpowiedziała, że nawet kilka razy w tygodniu - zapewnia policjantka.

Przypomnijmy, że celem konsultacji jest wypracowanie wraz z mieszkańcami takich rozwiązań, które będą uwzględniały potrzeby mieszkańców.

Najbliższe spotkania zaplanowano na 24 lutego w Urzędzie Gminy w Brzoziu. Początek o godzinie 11, kolejna tego samego dnia w Urzędzie Gminy w Zbicznie o godz. 13.30. Z kolei 25 lutego o godz. 15.30 policjanci spotkają się z mieszkańcami Jabłonowa Pomorskiego - w ośrodku kultury i sportu w Jabłonowie Pomorskim.

Podczas tych spotkań, jak i wszystkich kolejnych zaplanowanych na ten miesiąc, policjanci będą pytać: jak wygląda bezpieczeństwo oczami mieszkańców? Gdzie chcieliby widzieć więcej patroli policyjnych? Które osiedla i dzielnice wymagają poprawy infrastruktury, by poczucie bezpieczeństwa nie budziło żadnych obaw? Ponadto policjanci omówią stan bezpieczeństwa w poszczególnych gminach.

- Konsultacje pozwolą nam również na racjonalne rozmieszczenie struktur terenowych policji oraz kierowanie sił i środków w miejsca, gdzie konieczne będzie zwiększenie bezpieczeństwa - dodaje policjantka.

Katarzyna Pomianowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.