Mieszkańcy chcą, by ich miasta były zielone. Na jakie inwestycje liczą?

Czytaj dalej
Fot. mat. prasowe UM Katowice
Monika Krężel

Mieszkańcy chcą, by ich miasta były zielone. Na jakie inwestycje liczą?

Monika Krężel

W Katowicach przybywa inwestycji realizowanych w ramach Zielonego Budżetu. Ostatnio Zakład Zieleni Miejskiej odebrał pięć zadań, które zostały zgłoszone w ubiegłorocznej edycji.

Do najnowszych projektów zrealizowanych w ramach Zielonego Budżetu należą: Zielona ul. Normy, Żywopłoty na Modrzewiowej, Zielona Skarpa na ul. Wajdy i Ludwika, W Moim Ogrodzie oraz Zielone Płuca Słonecznej.

Wszystkie pięć zadań, które zostały ostatnio odebrane, były realizowane w Bogucicach, Dąbrówce Małej i Koszutce.

Podczas pierwszej edycji Zielonego Budżetu wpłynęło 128 wniosków, z czego do realizacji wybrano 54 z nich o wartości blisko 2 mln złotych. Wśród wybranych projektów znalazły się chociażby: zazielenienie 22 przystanków - po jednym w każdej dzielnicy Katowic, urządzenie zielonego skweru przed Superjednostką, ogród deszczowy w Brynowie, nowe nasadzenia drzew, krzewów i kwiatów w Nikiszowcu, Janowie, Szopienicach, Burowcu i Dąbrówce Małej, projekty zakupu i montażu budek lęgowych dla ptaków miejskich na terenie Ligoty-Panewnik, kwietna łąka z ogrodem deszczowym w Kostuchnie, łąki kwietne i uzupełnienie drzew na os. Tysiąclecia czy zajęcia o charakterze edukacyjnym w szkołach i dla dorosłych.

Obecnie trwa druga edycja Zielonego Budżetu w Katowicach. Mieszkańcy mają do dyspozycji 3 mln złotych na realizację zielonych pomysłów w mieście.

Monika Krężel

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.