Mieszkańcy Iłowa dostali gratulacje

Czytaj dalej
Fot. gmina-sepolno.pl
Aleksander [email protected]

Mieszkańcy Iłowa dostali gratulacje

Aleksander [email protected]

Wałdowo i Iłowo - to dwa kolejne sołectwa w gminie Sępólno, w których odbyły się zebrania. Mieszkańcy podzielili się spostrzeżeniami.

Zebranie w Wałdowie prowadził sołtys Marek Pukownik. Przyszło na nie 37 mieszkańców. Nie zabrakło też samorządowców i radnych. Sprawozdanie za 2015 rok przedstawiła w imieniu sołtysa Bożena Mania.

Mieszkańcy zapoznali się też z działalnością kilku organizacji działających w sołectwie Wałdowo. O ARTIKu opowiedziała więc Aldona Heydebreck, o strażakach z OSP Wałdowo - Sławomir Wierzchucki, a KGW Wałdowo i WOK Wałdowo to już sprawozdania Jadwigi Polasik i Bożeny Mani.

Mieszkańcy postulowali i dopytywali o budowę ogólnodostępnego placu zabaw dla dzieci i ciągu pieszego od kościoła w stronę osiedla przy „Rolniku”. Zwrócili też uwagę na ubytki w drodze gminnej w kierunku figury św. Rocha.

Podobny przebieg miało też zebranie w Iłowie, któremu przewodniczył sołtys Stanisław Pałubicki. Oprócz sprawozdania sołtysa mieszkańcom o działalności świetlicy wiejskiej opowiedziała Irena Mierzejewska. Były też pochwały od zastępcy burmistrza Sępólna Marka Zieńki, który podkreślił świetną integrację sołectwa i wyróżnił za to Irenę Mierzejewską. Mieszkańcy zwrócili uwagę m.in. na remont drogi z Radońska do Iłowa, mówiono o wymianie rynien w świetlicy wiejskiej, zakupie skrzynek na piasek i prowadzeniu wodociągu do gospodarstw na wybudowaniach.

Dziś kolejne spotkanie, tym razem będą radzić mieszkańcy Skarpy. Ich sołtys Mieczysław Kęsik zaprasza wszystkich do świetlicy wiejskiej na godz. 18. W czwartek natomiast zebranie w Jazdrowie, na które zaprasza Robert Sieg. Początek o godz. 19.30 w świetlicy. W piątek natomiast zebranie w Radońsku.

Aleksander [email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.