Krzysztof Bednarek

Mieszkańcy Ostrowic apelują do pani premier: pora na konkretne działania

Mieszkańcy Ostrowic apelują do pani premier: pora na konkretne działania Fot. archiwum polskapress
Krzysztof Bednarek

Wojewoda proponuje, by tereny gminy Ostrowice przejęło Drawsko, ale z władzami Drawska nikt na ten temat nie rozmawiał.

Stowarzyszenie „Mała Ojczyzna Arka II”, w imieniu mieszkańców gminy Ostrowice, skierowało do premier Beaty Szydło apel, w którym domaga się opracowania i przedstawienia mieszkańcom rozwiązań dla gminy Ostrowice.

- Jesteśmy ludźmi, mamy swoją godność, a jak do tej pory śmieje się z nas cała Polska. Ze wstydem czytamy na portalach internetowych komentarze naszych rodaków, że jesteśmy dziadami, żebrakami i ciemnotą z PGR, że żyjemy w biedzie i ogromnym upokorzeniu. Ludzie chcą zmian! - czytamy w apelu.

Autorzy obawiają się, że jeśli teraz rząd pozostawi gminę bez pomocy, to przy kolejnych wyborach wróci poprzednia ekipa z wójtem Wacławem M., który zdewastował gminę, a który nadal ma znaczne poparcie pracowników gminnych instytucji i ich rodzin. Autorzy apelu krytykują komisarza rządowego Marka Kukie, który ich zdaniem nie podjął żadnych działań, które mogłyby poprawić sytuację w gminie. „Nie robi oszczędności, nie redukuje zbędnych stanowisk pracy, a wręcz zwiększa stan etatów“.

- W tej chwili gmina utrzymuje de facto dwóch wójtów, w tym jednego zawieszonego. Łącznie kosztuje to nas 17 tys. zł miesięcznie. Pomimo naszej prośby do wojewody zachodniopomorskiego, poseł Małgorzaty Golińskiej i posła Stefana Strzałkowskiego, których prosiliśmy o zorganizowanie spotkania z mieszkańcami Ostrowic i innych miejscowości z naszej gminy, celem wyjaśnienia sytuacji i informacji o planach na przyszłość, do żadnego spotkania nie doszło. Zostaliśmy zlekceważeni - mówi Zdzisław Gładosz, członek Zarządu Stowarzyszenia „Mała Ojczyzna Arka II”.

- W naszym apelu przedstawiliśmy pani premier kilka przykładów niewłaściwej pracy urzędników i wójta Wacława M., który w swoich działaniach posunął się nawet do osobistego fałszowania zaświadczenia w celu wyłudzenia kredytu, za co zresztą skazany został przez Sąd Rejonowy w Szczecinku.

Na zakończenie apelu mieszkańcy proszą panią premier o zdecydowane działania. W ubiegłym tygodniu napisaliśmy o piśmie wojewody Krzysztofa Kozłowskiego do MSWiA, w którym wojewoda proponuje wszczęcie procedury likwidacji gminy. Jednym z sugerowanych rozwiązań jest zniesienie gminy i przyłączenie jej obszarów do Drawska Pomorskiego.

Zbigniew Ptak, burmistrz Drawska Pomorskiego jest zaniepokojony tym, że z nim do tej pory nikt na ten temat nie rozmawiał.

- Przygotowywane są daleko idące rozwiązania dotyczące również naszej gminy, o których nikt nas nie informuje. To jest zastanawiające - powiedział nam Zbigniew Ptak.

- W gminie Ostrowice powstały ogromne długi i nikogo nie interesuje, jak ten problem rozwiązać. Tymi długami może zostać obciążony przejmujący tereny gminy - tak mówią przepisy. To do nas mogą przyjść wierzyciele gminy Ostrowice. Do tego nie można dopuścić.

Krzysztof Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.