Mieszkańcy Przewozu będą spać spokojnie!

Czytaj dalej
Fot. Liliana Hachani
Liliana Hachani

Mieszkańcy Przewozu będą spać spokojnie!

Liliana Hachani

Po wielu latach starań, nękana powodziami i podtopieniami wieś doczeka się wału przeciwpowodziowego. Początek prac przewidziany jest na jesień.

Ponad kilometr obwałowań przeciwpowodziowych powstanie na Nysie Łużyckiej w Przewozie. Inwestycja warta blisko 5 milionów zł sfinansowana zostanie z Lubuskiego Programu Operacyjnego.
- Długo na to czekaliśmy, ale w końcu się udało. Nysa jest rzeką graniczną, więc załatwianie formalności trwało dłużej. Teraz, gdy mamy już wszystkie pozwolenia możemy ruszyć z przetargami i mam nadzieję, że jesienią ruszą prace. - Ryszard Klisowski, wójt Przewozu nie ukrywa swojej radości.

Do tej pory mieszkańcy wsi wraz ze strażą sami robili prowizoryczne wały. To jednak nie zawsze okazywało się wystarczającym zabezpieczeniem. Ostatnio było tak w 2010 r., gdy Nysa Łużycka zalała Przewóz dwukrotnie.
- Wał na Nysie jest bardzo potrzebny, żyjemy w ciągłym strachu przed rzeką. Powódź jest naprawdę straszna, my przeżyliśmy to już kilkakrotnie i nie chcemy nigdy więcej - mówi Krystyna Jaszczur z Przewozu.

To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców wsi, wał na rzece jest niezbędny- mówi Krystyna Jaszczur z Przewozu.
Liliana Hachani To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich mieszkańców wsi, wał na rzece jest niezbędny- mówi Krystyna Jaszczur z Przewozu.
Liliana Hachani

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.