Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Mieszkańcy regionu ugotowani w kredycie na lata. Za gary

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Katarzyna Piojda

Mieszkańcy regionu ugotowani w kredycie na lata. Za gary

Katarzyna Piojda

- Akurat dzisiaj mam urodziny, ale nie, nie, nie! Nie chcę prezentów - mówi Kamil, prowadzący pokaz. - To ja mam dla was prezenty. Wyjątkowe garnki i masażery!

Przyjdź i odbierz dla siebie najnowocześniejszy, wielofunkcyjny odkurzacz z trzema wymiennymi końcówkami” - napisali w imiennym zaproszeniu. A dalej: „Idealne urządzenie dla ciebie całkowicie za darmo”.

No, jak za darmo, to idę!

Ponury, deszczowy dzień. Hotel-restauracja w centrum Bydgoszczy. Ludzie się schodzą, bo o godz. 11 zacznie się pokaz „całkowitej nowości na polskim rynku”. Chodzi m.in. o odkurzacz, model 2018 rok, oraz o materace masujące.

W wynajętej salce zebrało się około 40 osób. Każda przy wejściu musiała podać swoje dane osobowe łącznie z numerem telefonu i pokazać zaproszenie. Już go nie dostała z powrotem. Dostała za to na miejscu przygotowywaną naklejkę ze swoim imieniem. Żeby było, jak w rodzinie. Nie na „pani”, nie na „pan”.

Siadam w trzecim rzędzie. Siedzimy po kolei: Urszula, Teresa, ja, Krystyna, Viola. Średnia wieku - pewnie 70, może 75 lat. Wiekowo odstaję, co na wejściu zauważa jeden mężczyzna z obsługi pokazu.

Piotr zaczyna: - To zaszczyt, że możemy gościć w Bydgoszczy i przedstawić nasze fenomenalne produkty. Jestem pracownikiem technicznym. Całość poprowadzi Kamil.

Kamil wygląda na konferansjera z prawdziwego zdarzenia: - Dzieeeń dooobryyy! Akurat tak się składa, że dzisiaj mam urodziny, ale nie, nie, nie! Nie chcę prezentów. To ja mam dla was prezenty! - uśmiecha się prezenter-jubilat.

Jak wygląda pokazy podczas, których sprzedawane są garnki? O tym w daszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam, że zostanę dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się im pomóc. Zajmuję się też tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę też do serwisów Regiodom.pl i Regiopraca.pl.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.