Mieszkanie do remontu, rodzina nad morze

Czytaj dalej
Jacek Zemła

Mieszkanie do remontu, rodzina nad morze

Jacek Zemła

Pięć zgierskich rodzin skorzysta z pilotażowego programu „Pomaganie przez remontowanie”.

Będzie on realizowany przez miasto wspólnie z kilkoma firmami budowlanymi. Program polega ma na nieodpłatnym remontowaniu mieszkań. O tym, które rodziny przystąpią do programu, zdecydował specjalny zespół powołany przez dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zgierzu. Pierwszeństwo miały rodziny wielodzietne, z dziećmi poważnie chorymi lub niepełnosprawnymi.

- Mieszkania komunalne wytypowanych do programu rodzin są w różnym stanie, dlatego zakres prac do wykonania również będzie zależał od sytuacji w konkretnym lokalu - mówi Renata Karolewska, rzecznik zgierskiego magistratu. - Może to być wymiana drzwi, okien, podłóg, instalacji, a nawet zakup nowego wyposażenia mieszkania. O aranżację przestrzeni zadba profesjonalny architekt wnętrz. Co ważne, miasto gwarantuje mieszkania zastępcze na czas remontu oraz pomoc przy przeprowadzkach. Dodatkowo w ramach programu rodzina, u której będzie odbywał się remont ma możliwość skorzystania z nieodpłatnego weekendowego wyjazdu nad morze do jednego z dwóch ośrodków wypoczynkowych.

- Ten program jest rodzajem wsparcia dla tych zgierzan, którzy pomimo trudnej sytuacji materialnej czy rodzinnej regularnie opłacają czynsz - mówi prezydent Zgierza Przemysław Staniszewski. - Chcemy pomóc rodzinom, które nie mogą pozwolić sobie na tak poważny wydatek. Remonty mieszkań wytypowanych rodzin wspierać będą firmy zaproszone przez nas do programu pomocowego.nawigator

Jeśli to rozwiązanie sprawdzi się, do programu przystąpią kolejne rodziny.

Wśród firm, które zechciały przyłączyć się do pilotażowego progmau „Pomaganie przez remontowanie“ znalazły się Atlas, Deante, Milma, Ceramika Tubądzin, Petecki, Pion Serwis. Wezmą one na siebie koszty prac i materiałów potrzebnych do odnowienia mieszkań.

Jacek Zemła

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.