Olga Krzyżyk

Mijanka w Świętochłowicach jak centrum przesiadkowe. Kiedy?

Tak po przebudowie ma wyglądać „Mijanka”. Centrum przesiadkowe działa m.in. w sąsiednim Chorzowie Fot. UM Świętochłowice Tak po przebudowie ma wyglądać „Mijanka”. Centrum przesiadkowe działa m.in. w sąsiednim Chorzowie
Olga Krzyżyk

W Świętochłowicach będzie nowoczesne centrum przesiadkowe „Mijanka” z przystankami oraz parkingami dla aut i rowerów.

Przystanki komunikacji miejskiej, parkingi dla rowerów i samochodów oraz punkty sprzedaży biletów. A wszystko to w jednym miejscu. Ma być wygodnie, sprawnie i bez korków. Taki plan mają władze Świętochłowic. W centrum miasta ma powstać centrum przesiadkowe „Mijanka”.

- Planowane prace zakładają m.in. budowę kompleksowego, zintegrowanego węzła przesiadkowego wraz z parkingami typu park&ride i bike&ride - mówi Adam Myszor, naczelnik kancelarii prezydenta Świętochłowic. - Podstawowym założeniem projektowym jest przekształcenie istniejącego układu komunikacyjnego tak, aby w jak najbliższej odległości od siebie znalazły się podstawowe elementy charakteryzujące węzły przesiadkowe, tj. przystanki komunikacyjne, parkingi oraz infrastruktura towarzysząca - punkty sprzedaży biletów czy punkty informacyjne - dodaje Myszor.

Po południowej stronie linii kolejowej, przy ul. Hajduki, wybudowany zostanie parking w formule park&ride. W związku z tym konieczne będzie przeniesienie istniejącego skrzyżowania ul. Katowickiej i Wojska Polskiego w rejon planowanego zintegrowanego centrum przesiadkowego „Mijanka” (na przedłużenie ul. Cmentarnej). Wybudowany zostanie także wiadukt w nowym przebiegu ul. Wojska Polskiego.

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Olga Krzyżyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dziennikzachodni.pl

obniżka -50% na Czarny Weekend

30-dniowy dostęp do Dziennika Zachodniego online

20,00 40,00

Czarny weekend trwa! Do 29.11 kup prenumeratę cyfrową za połowę ceny i ciesz się dostępem do aktualnego wydania gazety bez wychodzenia z domu.

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.