Mikołaje - żużlowcy walczyli... o uśmiechy

Czytaj dalej
Fot. Piotr Jędzura
Piotr Jędzura

Mikołaje - żużlowcy walczyli... o uśmiechy

Piotr Jędzura

-Jaaacieeee, Patryk Dudek – niosło we wtorek, 8 grudnia po korytarzu zielonogórskiego szpitala, na oddziałach pediatrii i chirurgii ogólnej. Tam, gdzie przebywają dzieci.

Falubazowi Mikołaje odwiedzili małych pacjentów i przynieśli im podarunki. A Patryk Dudek dowiedział się, że jeden z najmniejszych pacjentów ma imię nadane przez tatę, fana żużla, właśnie po Patryku.
Patryk Dudek i legenda Andrzej Huszcza pojawili się na szpitalnym oddziale, niosąc prezenty dla małych pacjentów. A. Huszcza jak zawsze uśmiechnięty. Od dawna wiadomo, że pan Andrzej nigdy nie odmówi w potrzebie i zawsze chętnie włącza się w różne akcje charytatywne.

Dzieci w szpitalu czekały na prezenty. Były one jednak o tyle ciekawe, że przyniósł je idol i legenda sportu. – Fajnie, że możemy nieć radość i mimo, że już jest po mikołajkach, to widać radość na twarzach małych pacjentów. Cieszę się, że mogę w tym uczestniczyć – mówi P. Dudek.

Okazało się, że jeden z najmniejszych pacjentów szpitala ma imię po żużlowcy Falubazu. – Jego tata jest fanem żużla i dla mi umie właśnie po Patryku Dudku – przyznała mama Patryczka.
To prawdziwy, mikołajkowy tydzień na oddziałach pediatrii i chirurgii ogólnej. Dzieci odwiedził już - oczywiście z prezentami - parlament studencki UZ, gimnazjum nr 6 w Zielonej Górze, we wtorek Falubaz.

W piątek podarunki przekażą pracownicy ZUS w Zielonej Górze. W zakładzie już wielokrotnie prowadzono zbiórkę pieniędzy na różne cele. Teraz podjęto decyzję o pomocy placówce, do której czasami w trudnych chwilach choroby mogą trafić najmłodsi. Po konsultacji z pielęgniarką oddziałową pediatrii ustalono konkretne potrzeby wyposażenia świetlicy. Za zebrane pieniądze zakupiono wiele kolorowych zabawek, m.in. rowerki, skoczki, klocki, gry, autka, wózki, mini kuchnie. Wymieniono starą wykładzinę na nowe puszyste dywany, pufy do siedzenia. Zakupiono również piłki rehabilitacyjne.

- Do akcji wszyscy podeszli z wielkim entuzjazmem. Mamy nadzieję, iż ten prezent umili dzieciom pobyt i czas choroby - mówi Agnieszka Kazoń, rzecznik prasowy Oddziału ZUS.
Dzień wcześniej, w czwartek, wizytę dzieciom złożą przedstawiciele BZ WBK i fundacji Dr Clown. - Idziemy razem, bo bank ufundował paczki. Otrzyma je, uwaga, 6o dzieci - poinformowała Grażyna Matuszak.

Piotr Jędzura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.