Kacper Chudzik

Milionerzy są wśród nas

Rekordzistą, jeśli chodzi o miniony rok, jest podatnik, który zgłosił dochód rzędu 9,5 mln zł. W ub. roku było to „tylko” 5,7 mln zł Fot. Archiwum Rekordzistą, jeśli chodzi o miniony rok, jest podatnik, który zgłosił dochód rzędu 9,5 mln zł. W ub. roku było to „tylko” 5,7 mln zł
Kacper Chudzik

Rośnie liczba milionerów w Głogowie. W zeznaniach podatkowych za rok 2015, dochód przekraczający milion złotych zgłosiły 34 osoby

Któż z nas nie chciałby mieć na swoim koncie okrągłych milionów? Takie pieniądze to marzenie wielu ludzi, ale tylko niektórym te marzenia się spełniają. Również w Głogowie mamy milionerów. A gdyby tego było mało, w ostatnim roku ich liczba wzrosła! Warto też dodać, że na liście najbogatszych głogowian są również kobiety.

Według zeznań podatkowych, które wpłynęły do głogowskiego urzędu skarbowego za rok 2014, aż 23 osoby zadeklarowały dochód przekraczający milion złotych. Przypomnijmy, że dochód to przychód, od którego odjęto już koszty jego uzyskania. Największy zgłoszony we wspomnianym roku dochód wyniósł aż 5,7 mln złotych.

Milionowe zarobki miały nie tylko osoby fizyczne, ale też niektóre lokalne organizacje (wlicza się w nie m.in. spółki kapitałowe, stowarzyszenia itp.). Takich zeznań podatkowych złożono 14 za rok 2014. Najbogatsza organizacja zarobiła, jeszcze więcej niż wspomniana osoba, bo aż osiem milionów złotych!

Z kolejnym rokiem wzrosła zarówno liczba głogowskich milionerów, jak i ich zarobki. - Spośród osób fizycznych dochód wynoszący ponad milion złotych, w 2015 roku, wykazały 34 osoby. Najwyższy wynik to około 9,5 miliona. Jeśli chodzi o organizacje, to milionowy dochód zgłosiło 12 podatników, z czego najlepszy wynik ok. 8,8 mln - informuje Radosław Piluś, naczelnik głogowskiej skarbówki.

Najwyższy wynik to około 9,5 miliona

Nie udało nam się dowiedzieć, na jakie kwoty opiewają całe majątki najbogatszych głogowian. Urząd skarbowy nie był w stanie zebrać takich informacji, ponieważ konieczna byłaby analiza wielu baz danych, również spoza zasobów naszej lokalnej instytucji.
Milionerzy są więc wśród nas. Podobnie jednak jak w większości innych miast, najczęściej zachowują anonimowość. Jarosław Nadolski specjalista ds. Public Relations z agencji ICD PR podkreśla, że dla ludzi bogatych nie ujawnienie się to wciąż najlepsza strategia.

- Bogatym zazdrościmy, nie odbieramy dobrze nawet ich udziału w akcjach charytatywnych. Dlatego proszę się nie dziwić, że ci ludzie najczęściej są anonimowi, zwłaszcza w małych miastach - komentuje Nadolski.

Kim są najbogatsi Polacy? Ścisłą dziesiątkę otwiera Sebastian i Dominika Kulczyk (odziedziczyli majątek po ojcu wart 15 miliardów złotych). Na 6 miejscu znalazł się Leszek Czarnecki z Wrocławia z wynikiem 2 miliardy 140 milionów. Inne znane nazwiska to Zenon Ziaja (branża kosmetyczna, wynik: 754 mln zł), znany z TVN Mariusz Walter na miejscu 62 (branża: media, wynik: 495 mln zł), czy Zbigniew i Elżbieta Grycanowie (branża spożywcza, wynik: 340 mln zł). Wśród milionerów jest również Dariusz Miłek z Lubina, którego majątek szacowany jest na blisko 2,3 mld złotych.

Autor: Kacper Chudzik

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.