Miłość od 75 lat! To trzeba uczcić

Czytaj dalej
Fot. Gmina Maszewo
Łukasz Koleśnik

Miłość od 75 lat! To trzeba uczcić

Łukasz Koleśnik

Genowefa i Antoni Kozińscy ze Skórzyna w gminie Maszewo świętowali tzw. brylantowe gody, czyli 75 lat pożycia małżeńskiego.

Wielka to była uroczystość w Skórzynie. Nic dziwnego, to wspaniały jubileusz! Dla szanownych bohaterów dnia przyjęcie przygotowała rodzina. Uroczystość odbyła się w domu. Jednak ceremonia rozpoczęła się mszą świętą w intencji jubilatów, którą odprawił ksiądz proboszcz Andrzej Nowak. W trakcie liturgii małżonkowie odnowili swoje ślubne przyrzeczenia, obiecując dbać o siebie nawzajem, wspierać i darzyć miłością.

Po uroczystej mszy ks. Andrzej Nowak przekazał na pergaminie życzenia wraz z pozdrowieniami od papieża Franciszka, napisane w języku polskim.

W rodzinnej uroczystości wziął udział wójt gminy Maszewo, Dariusz Jarociński, który złożył jubilatom gratulacje i życzenia , wręczył małżonkom bukiet kwiatów oraz okolicznościowy, okazały tor.

- Należą się państwu najserdeczniejsze gratulacje za przeżycie tak pięknej i długiej wspólnej drogi życia - mówił wójt. Życzył również pogodnych lat w otoczeniu miłości, zdrowia i zadowolenia.

Po oficjalnej części spotkania szanownym jubilatom odśpiewano „Sto lat” (wspólnej drogi) i wzniesiono toast. Dalsza część uroczystości przemijała w ciepłej, rodzinnej atmosferze. Jubilaci wspominali czasy pierwszego spotkania i miłości, jaka ich połączyła, i trwa do dzisiaj.

Genowefa i Antoni Kozińscy są małżeństwem od 75 lat.
Gmina Maszewo Genowefa i Antoni Kozińscy są małżeństwem od 75 lat.
Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.