Minister odwołuje wakacje? Nie tak szybko - radzą organizatorzy wyjazdów

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Marek Weckwerth

Minister odwołuje wakacje? Nie tak szybko - radzą organizatorzy wyjazdów

Marek Weckwerth

- O takich wakacjach, jakie sobie wyobrażamy i jakie mieliśmy do tej pory, możemy w tym roku zapomnieć. Możemy zakładać, że nie będzie kolonii i obozów letnich - zapowiedział na antenie RMF FM Łukasz Szumowski, minister zdrowia.

Szef resortu nawiązał oczywiście do sytuacji epidemicznej w kraju. Dodał, że na razie nie ma dowodów na to, że wirus może zginąć w czasie bardzo wysokich temperatur.

Wypowiedź Szumowskiego skrytykował Paweł Niewiadomski, prezes Polskiej Izby Turystyki i Organizacji Związków Biur Podróży Unii Europejskiej. Uznał ją za pomyłkę, za wyrwaną z kontekstu całej wypowiedzi dotyczącej odmrażania polskiej gospodarki i wycofywania niektórych restrykcji.

- Radykalna wypowiedź ministra co do zbliżających się wakacji jest przedwczesna. Szczególnie  w kontekście płynących od rządu sygnałów o stopniowym odmrażaniu restrykcji - uważa Jerzy Matuszak, prezes kujawsko-pomorskiego oddziału Polskiej Izby Turystyki, pracownik naukowy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. - Jeśli dzieci i młodzież wrócą do szkolnych ław, to równie dobrze będą mogli wyjeżdżać na wycieczki, a w wakacje na kolonie i obozy. Ta grupa klientów stanowi duży procent klientów ośrodków kolonijnych i wczasowych w naszym regionie. 

Polska Izba Turystyki przygotowała specjalny poradnik dla branży. Zwraca się w nim uwagę na możliwość oferowania klientom voucherów (inaczej  bonów turystycznych) do wykorzystania w  12 miesięcy od zakupu usługi turystycznej.

Czytaj więcej w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.