Ministerstwo nie widzi szans na finansowanie zamierzeń Akademii Muzycznej

Czytaj dalej
Fot. Nadesłane
Sławomir Bobbe

Ministerstwo nie widzi szans na finansowanie zamierzeń Akademii Muzycznej

Sławomir Bobbe

W nieokreśloną przyszłość przesuwa się realizacja kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Minister nie kryje, że takich pieniędzy nie ma.

- Za mało pieniędzy, zbyt rozbuchany projekt - tak w skrócie można przedstawić stanowisko ministerstwa wobec zamierzeń Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Przypomnijmy, ta chciała między innymi zbudowania nowego kampusu uczelnianego wraz ze skrzydłem koncertowym przy ulicy Chodkiewicza w tzw. dzielnicy muzycznej.

W październiku bydgoscy radni wysłali do ministerstwa apel o wsparcie bydgoskich inwestycji. Choć odpowiedź nadeszła w połowie listopada, radni zobaczyli ją dopiero w grudniu.

- Prowadzimy prace nad zagwarantowaniem Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy środków na sfinansowanie budowy nowego kampusu uczelni. Niestety, ograniczenia wynikające z wielkości środków znajdujących się w dyspozycji resortu, w zestawieniu ze skalą projektu, powodowały brak możliwości ich sfinansowania w ramach budżetu MKiDN, nawet w perspektywie wieloletniej - odpowiada radnym wicepremier Piotr Gliński.

Z dalszej części artykułu dowiesz się: 

 • na jakie wsparcie finasnowe ze strony ministerstwa może liczyć Akademia Muzyczna
 • co Rafał Bruski zarzuca stronie rządowej

 

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.