Miotła ministra Ziobry sprzątnęła prezesów

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Izabela Krzewska

Miotła ministra Ziobry sprzątnęła prezesów

Izabela Krzewska

Podległe im sądy rozpatrują mało spraw, a sędziowie nie są zbyt efektywni - tak Ministerstwo Sprawiedliwości tłumaczy, dlaczego ze stanowiskami pożegnali się prezesi sądów okręgowych w Białymstoku i Suwałkach oraz sądów rejonowych w Białymstoku i Augustowie.

Poproszone o komentarz ministerstwo odesłało nas do oficjalnego komunikatu. Wynika z niego, że roszady zostały poprzedzone analizami „wskaźnika opanowania wpływu spraw”.

- Sędziowie Sądu Okręgowego w Białymstoku oraz Sądu Okręgowego w Suwałkach rozpatrują nawet o prawie 30 procent mniej spraw niż sędziowie z innych sądów okręgowych apelacji białostockiej (sądy w Łomży, Olsztynie i Ostrołęce - przyp. red.), co przekłada się na najniższą liczbę spraw zakończonych przez jednego sędziego - tłumaczy resort kierowany przez Zbigniewa Ziobrę.

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.