Waldemar Mazgaj

Mirosław Kalita: Cały czas jestem pod bronią. Póki zdrowie pozwala będę tez grał

Mirosław Kalita: Cały czas jestem pod bronią. Póki zdrowie pozwala będę tez grał Fot. Maciej Zubek
Waldemar Mazgaj

- Trenerzy w akademiach tracą czas na zajęcia z koordynacji ruchowej i dlatego zachód nam tak ucieka - mówi dębiczanin Mirosław Kalita, który jest obecnie drugim trenerem reprezentacji Polski do lat 21.

Mówią, że masz klawe życie. Powiedz, co dzień robi drugi trener młodzieżowej reprezentacji. Na pewno sporo podróżujesz...
Czy to są wycieczki? Raczej bym tego tak nie nazwał. My asystenci trenera mamy dużo obowiązków, praktycznie nie ma czasu na urlopy. Sporo czasu spędzam na rozjazdach. W styczniu przez 11 dni byłem na obserwacji zawodników na Cyprze, śledziłem też Litwinów, naszych rywali. Nie ma czasu na zwiedzanie, skupiam się na obserwacji, pisaniu raportów, analizie meczów na podstawie zapisu wideo.

Czyli sztab reprezentacji non stop pracuje. Bo z tego co wiem odpowiadasz za skauting zespołów na południu Polski – oglądasz mecze ekstraklasy od Niecieczy po Gliwice? Czy jeszcze dalej?

W dalszej części wywiadu przeczytasz o:

 • gwiazdach i faworytach eliminacji kadry U21
 • rodzinnej współpracy z głównym trenerem
 • regionalnym i polskim skautingu
 • naszych drużynach przed ligą
 • tym, gdzie wiosną zagra... 48-letni Kalita
Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Waldemar Mazgaj

Dziennikarz sportowy z pasji. Pierwsze próby dziennikarskie podejmowałem już w dzieciństwie, w listach do taty, który pracował poza granicami kraju. Później współtworzyłem miesięcznik „Kurier Sokołowski", współpracowałem z „Tempem", „Sportem", „Gazetą Krakowską" oraz biurem prasowym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Komentowałem także mecze w telewizjach internetowych.

W „Nowinach” jestem od 1997 roku. Od 2006 roku szefuję redakcji sportowej. Ulubione dyscypliny sportowe to piłka nożna, hokej, tenis stołowy i siatkówka. Czasami fotografuję też różne wydarzenia, najczęściej sportowe.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.