luci

Mirosław Kalita w sztabie reprezentacji Polski U-21

Mirosław Kalita to żywa legenda Wisłoki Dębica. Fot. Archiwum Mirosław Kalita to żywa legenda Wisłoki Dębica.
luci

Czesław Michniewicz został nowym trenerem młodzieżowej reprezentacji Polski. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Dornę, który po nieudanym Euro został przesunięty do kadry U-15. Jednym z jego asystentów ma być pochodzący z Podkarpacia Mirosław Kalita.

Michniewicz pochwalił się, że w jego sztabie szkoleniowym znajdzie się Mirosław Kalita. Nowy selekcjoner zaprosił do współpracy wychowanka, a później trenera Wisłoki Dębica chwilę po tym jak otrzymał propozycję prowadzenia młodzieżówki od prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, Zbigniewa Bońka.

- Mirek Kalita, był przez długi czas skautem Lecha Poznań. Mieszka w Dębicy, więc jeśli chodzi o cały skauting zespołów na południu Polski - mecze w Niecieczy, Krakowie, na Śląsku - on będzie odpowiedzialny za ten rejon kraju, dodatkowo pomoże mi w sprawach trenerskich. Asystentem i szefem banku informacji zostanie Kamil Potrykus, z którym pracowałem w Pogoni i Niecieczy, trenerem od przygotowania motorycznego będzie Grzesiek Witt obecnie pracujący w Arce. Jest na to zgoda prezesa Pertkiewicza i trenera Ojrzyńskiego, bardzo fajnie i z dużym zrozumieniem podeszli do tej propozycji. To jest duże wyróżnienie dla klubu i dla trenera Witta. Zastanawiamy się jeszcze nad innymi osobami w sztabie, ale na dziś nie ma konkretnych decyzji - powiedział w rozmowie z Pawłem Paczulem z weszlo.com nowy selekcjoner kadry U-21.

Mirosław Kalita jest doskonale znanym w naszym regionie piłkarzem i trenerem. Wychowanek Wisłoki Dębica, grał w ekstraklasie w Amice Wronki zdobywając z nią m.in. Puchar Polski. Potem występował w Śląsku Wrocław, RKS-ie Radomsko. Z oboma tymi klubami wywalczył awans do ekstraklasy, ale na najwyższy poziom rozgrywek w Polsce już nie wrócił.

W latach 2002-2003 reprezentował KSZO Ostrowiec Św., a następnie Resovię. W 2003 roku powrócił do Wisłoki, gdzie został grającym trenerem. W 2006 roku wprowadził swój macierzysty klub do 3 ligi. Potem grał w Pogoni Leżajsk, a następnie w LKS-ie Nagoszyn, jednocześnie będąc trenerem Partyzanta Targowiska, Stali Stalowa Wola i ponownie Wisłoki. Wiosną 2015 roku został grającym trenerem Watry Białka Tatrzańska. W ostatnim sezonie Watra zajęła 4. miejsce w grupie wschodniej 4 ligi małopolskiej, co było największym osiągnięciem tego klubu w historii. Watra sięgnęła też po Puchar Polski Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej.

- Nie mogłem nie skorzystać z takiej okazji. Z Cześkiem znamy się od wielu lat. Razem graliśmy w Amice Wronki. Zresztą trafiliśmy do tego klubu tego samego dnia. Od razu bardzo się ze sobą zaprzyjaźniliśmy. Ta przyjaźni trwa do dzisiaj i przybrała już charakter rodzinny. Czesiek dwa tygodnie temu zadzwonił, zaproponował mi rolę swojego asystenta. Nie było się nad czym zastanawiać. Taka szansa drugi raz w życiu mogłaby się nie trafić

- mówił Kalita, w rozmowie z portalem podhaleregion.pl.

Kalita to kolejny trener z Podkarpacia związany z piłkarską reprezentacją Polski. Asystentem Adama Nawałki w pierwszej ekipie biało-czerwonych jest pochodzący z Jarosławia Bogdan Zając.

luci

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.