Miss Podlasia. Monika Stypułkowska: "Od dzieciństwa marzyłam, by zostać miss" (zdjęcia, wideo)

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Dorota Naumczyk

Miss Podlasia. Monika Stypułkowska: "Od dzieciństwa marzyłam, by zostać miss" (zdjęcia, wideo)

Dorota Naumczyk

20-letnia Monika Stypułkowska z miejscowości Grochy w gm. Poświętne założyła w środę koronę Miss Podlasia 2017. Tytuł Mistera Podlasia 2017 zdobył 21-letni Arkady Zadrożny z Białegostoku. Miss Podlasia Nastolatek 2017 została 16-letnia Monika Przestrzelska z Łomży. Z okazji jubileuszu konkursu piękności wybrano też Miss XX-lecia - została nią 35-letnia Kamila Rasteńska-Kmieciak.

Jeszcze chyba nie jestem gotowa, by oddać koronę - żartowała Julia Szumska, Miss Podlasia 2016 kilka minut po tym, jak prowadzący środową galę Miss Podlasia 2017 Conrado Moreno ogłosił werdykt jury.

- Ale ja od dzieciństwa marzyłam, by zostać miss - śmiała się 20-letnia Monika Stypułkowska, która wygrała konkurs Miss Podlasia 2017.

Monika chce wystartować w olimpiadzie

Do koronacji w końcu doszło i szczęśliwa Monika opowiedziała w kilku słowach o sobie: - Moją pasją jest taniec i gotowanie. Bardzo lubię pływać, interesuję się lekkoatletyką i trenuję na siłowni. W ogóle lubię sport, więc zdecydowałam się na studia na Akademii Wychowania Fizycznego w Białej Podlaskiej. Właśnie kończę pierwszy rok.

Monika uprawia siedmiobój, czyli dyscyplinę lekkoatletyczną, składającą się z 7 konkurencji: biegu na 100 metrów przez płotki, biegu na 200 i 800 metrów, skoku wzwyż, pchnięcia kulą, skoku w dal, rzutu oszczepem. - Moim wielkim marzeniem jest to, by kiedyś wystartować w olimpiadzie, właśnie w wieloboju! - zdradza.

Pierwsze starty w mistrzostwach ma już za sobą - cztery razy brała udział w Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce. Piękna 20-latka pochodzi z miejscowości Grochy w gm. Poświętne. Ma 182 cm wzrostu i idealne wymiary: 89-66-98.

Nastolatka marzy o pracy w telewizji

Za najpiękniejszą nastolatkę spośród szesnastu kandydatek do tego tytułu jurorzy zgodnie uznali 16-letnią Weronikę Przestrzelską z Łomży. Weronika jest uczennicą I klasy w Katolickim Liceum Ogólnokształcącym im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. Od sześciu lat trenuje taniec towarzyski. Lubi czytać książki i blogi.

- Kiedy mam czas, to tańczę lub biegam - śmieje się.

A gdzie widzi siebie w przyszłości?

- W telewizji! - odpowiada. - Bardzo chciałabym kiedyś pracować jako dziennikarka telewizyjna. Chciałabym też dużo podróżować, zobaczyć np. Hawaje i Las Vegas oraz polecieć balonem...

Weronika marzy, aby kiedyś poznać Anję Rubik. - Bo to najsłynniejsza polska modelka! - wyjaśnia. - Myślę, że może stanowić przykład dla wielu młodych ludzi.

Panowie w roli więźniów

W środę na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku zaprezentowały się nie tylko piękne panie, ale również przystojni panowie. Po raz pierwszy bowiem wybory Miss Podlasia 2017 i Miss Nastolatek 2017 połączono z konkursem Mister Podlasia 2017. Po kilku castingach do ścisłego finału zakwalifikowało się szesnastu przystojniaków. Na deskach opery wcielali się oni w rolę robotników budowlanych oraz więźniów strzeżonych przez piękne „klawiszki“ (w tej roli wystąpiły kandydatki do korony Miss Podlasia 2017). Panowie paradowali też - niczym po egzotycznej plaży - w samych kąpielówkach oraz - ubrani w szykowne garnitury - służyli ramieniem finalistkom Miss Podlasia 2017 podczas prezentacji sukni ślubnych.

Jurorzy nie mieli wątpliwości, że w tych wszystkich wcieleniach najlepiej wypadł 21-letni białostoczanin - Arkady Zadrożny. Jest on studentem trzeciego roku prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz praktykantem w kancelarii adwokacko-radcowskiej. I właśnie z zawodem prawnika wiąże swoją przyszłość.

- Cudownie było znowu stanąć na scenie - mówi Kamila Rasteńska-Kmieciak , Miss XX-lecia

- Poza prawem interesuje mnie też sport i literatura - wyznaje. - W wolnych chwilach trenuję też na siłowni.

Arkady ma 183 cm wzrostu i bardzo wysportowaną sylwetkę. Jest przystojny i - jak twierdziły zgromadzone na widowni panie - ma wielkie szansę by zostać Misterem Polski 2017. Czy tak się stanie, okaże się za kilka miesięcy.

Kamila: Moje życie po koronacji nabrało innego tempa

Konkurs Miss Podlasia w tym roku świętuje jubileusz 20-lecia. Z tej też okazji podczas gali została wybrana - spośród pań, które w ciągu minionych 20 lat zakładały korony najpiękniejszych - Miss XX-lecia. Tytuł ten zdobyła białostoczanka Kamila Rasteńska-Kmieciak.

Kamila ma już tytuł Miss Podlasia 2001. Zdobyła go jako jako 19-latka.

- Dziś mam 35 lat, ale przyznaję, że cudownie było ponownie stanąć na scenie wśród tylu pięknych kobiet - mówiła z rozbrajającym uśmiechem podczas środowej gali. - Gdyby ktoś mnie dziś zapytał, czy warto brać udział w takich imprezach, bez wahania odpowiedziałbym, że tak! Moje życie po koronacji nabrało zupełnie innego tempa: zaczęłam bardzo dużo podróżować, zdobyłam kilka tytułów w różnych konkursach piękności na całym świecie, pracowałam jako modelka w Nowym Jorku i Hong Kongu, byłam na festiwalu w Cannes...

Dziś Kamila mieszka w Warszawie. Po ukończeniu studiów w tamtejszej Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania prowadzi własny biznes. Najpierw była to restauracja, teraz - agencja marketingowa. Jest też szczęśliwą mężatką i mamą 3-letniej Lili.

Nagrodziliśmy Miss i Mistera Czytelników „GW“

Podczas gali w operze nagrodziliśmy też Miss i Mistera, których - w sms-owym plebiscycie - wybrali nasi Czytelnicy i Internauci. Za najpiękniejszą nastolatkę uznali Dominikę Polińską z Moniek, w kategorii dorosłych wygrała Patrycja Krysiewicz z Kleosina, tytuł Mistera Czytelników i Internautów „GW zdobył zaś Sebastian Bochonko z Augustowa.

Dorota Naumczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.