Młoda Fala 2016: Młoda projektantka Róża Urbalewicz zwyciężyła w plebiscycie. Co ją inspiruje?

Czytaj dalej
Fot. archiwum prywatne
Tomasz Szymczyk

Młoda Fala 2016: Młoda projektantka Róża Urbalewicz zwyciężyła w plebiscycie. Co ją inspiruje?

Tomasz Szymczyk

W piątek rozpoczyna się tegoroczna edycja Silesia Fashion Day. Podczas imprezy zobaczyć będzie można równiez kolekcję laureatki plebiscytu DZ, która wygrała w plebiscycie Moda Fala. To Róża Urbalewicz.

Plebiscyt „Młoda Fala” to konkurs skierowany do młodych projektantów ze Śląska - i nie tylko - którzy tworzą wbrew schematom i sieciowym wzorcom. Powiązany z Silesia Fashion Day (trzecia edycja tego wydarzenia rozpoczyna się już w piątek) plebiscyt wskazuje na wzajemne wpływy sztuki i mody. Młoda Fala to oddanie głosu utalentowanym kreatorom mody i dizajnu, których prace charakteryzują się wysokim poziomem oryginalności i jakości, ale też artyzmem oraz odejściem od myślenia o modzie wyłącznie w sposób komercyjny.

KLIKNIJ I PRZEJDŹ:
MŁODA FALA - OSTATECZNE WYNIKI PLEBISCYTU

Głosowanie w plebiscycie właśnie się zakończyło. Miło nam poinformować, że najwięcej Państwa głosów zdobyła Róża Urbalewicz, studentka trzeciego roku wzornictwa na Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach, który uzyskała 2970 głosów. Na kolejnych miejscach uplasowały się panie Marta Wołkiewicz (2745 głosów) oraz Patrycja Wawrzynek (2483 głosy).

- Od dziecka interesowałam się modą. Moi rodzice zajmowali się sztuką, więc podpatrywałam to, co robią. To właśnie przełożyło się na moje zainteresowania - mówi Róża Urba-lewicz, która oficjalne wyróżnienie odbierze podczas Silesia Fashion Day, gdzie zaprezentuje również kolekcję, której fragment można było zobaczyć podczas oddawania głosów na naszej stronie internetowej.

Skąd młoda projektantka brała inspiracje?

- Myślę, że wszystko może mnie zainspirować. Czerpię inspirację m.in. z popkultury, z filmów, ze zdjęć i różnego ułożenia przedmiotów - wyjaśnia Róża Urbalewicz, której kolekcja opiera się również na modzie lat osiemdziesiątych. - Lata osiemdziesiąte lubię najbardziej ze wszystkich dekad i często do nich wracam - dodaje.

Motywem przewodnim dla całej kolekcji „The Strange Departure” był charakterystyczny trójkąt - przejawia się zarówno w kształcie figury, monumentalnych ramionach, jak i w aplikacjach i ręcznie wykonanych fakturach. Wszystko spięte jest klamrą odczuć oraz przeżyć wewnętrznych projektantki. Bodźcem, który pchnął mnie do zaprojektowania kolekcji był niezwykle plastyczny i działający na wyobraźnie album „Die Mensch-Machine” zespołu Kraftwerk.

Wszystko to będzie można zobaczyć już w piątek i sobotę podczas tegorocznej, trzeciej już edycji Silesia Fashion Day, która odbywać się będzie w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W piątek od godz. 17 zobaczyć będzie można m.in. właśnie pokazy konkursowe laureatów „Młodej Fali”. W jury zasiądzie m.in. Natasza Urbańska. W sobotę od godz. 18 swoje kolekcje pokażą m.in. Natasza Pawluczenko, Natasza Urbańska oraz nasza laureatka Róża Urbalewicz. Zostaną wręczone także nagrody Fashion Point. Patronami medialnymi imprezy są „Dziennik Zachodni”, „Strefa Biznesu” i portal naszemiasto.pl

*WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
*Co za tragedia! Wybuch gazu zniszczył blok w Jaworznie. Czy to samobójstwo?
*Pomysły na Majówkę 2016: Ciekawe miejsca i wydarzenia ZOBACZ I SKORZYSTAJ
*Najlepsze prezenty na Komunię 2016: Dziecko będzie zachwycone
*Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz

Tomasz Szymczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.